DEVIL MAY CRY 5 Çıkış Tarihi ve Fragmanı GAMESCOM 2018’de

Devil May Cry 5 çıkış tarihi ve oyuna ait bir tanıtım videosu Gamescom 2018’de yayınlandı. Videonun çoğunluğunda Nero karakterinin düşmanlara karşı kılıç savurmasını, silah sıkmasını ve çeşitli kombolarla hasar vermesini izliyoruz.

15 dakikalık oynanış videosunda dikkatimizi en çok çeken şeylerden biri de Nero’nun mekanik kolu “Devil Breaker.” Devil Breaker isimli silahı çevreden topladığımız eşyalarla kullanabiliyoruz. Aldığımız eşyaya göre mekanik kolun özelliği ve yapabildikleri de değişiyor.

Fragmanın bitişine doğru, motorsikletle karşımıza çıkan isim, herkesin merakla beklediği Dante oluyor. Oyunun 20 dakikalık bir de oynanış videosu mevcut.

 

Devil May Cry 5 çıkış tarihi ne zaman diye soranlarınız için hemen söyleyelim. Oyun, 8 Mart 2019’de Playstation 4, Xbox One ve PC için çıkıyor.

Çıkış tarihine yarım yıl kadar kalan oyun Microsoft’un E3 2018 sunumunda ilk kez duyuruldu. Duyuruda oyun hakkında şu şekilde bir söz dizisi geçti “Bu dünyada cehennem lejyonlarının ayaklanmasından beri yıllar geçti, ama şimdi yeni bir şeytani saldırı başladı ve insanlığın son umudu üç  iblis avcısının elinde olacak” Şimdiye kadar Nero ve Dante’yi oyunun tanıtım videolarında gördük, ancak üçüncü kahraman henüz ortaya çıkmadı.

Devil May Cry, 2001 yılında PlayStation 2’de ilk oyunu ile karşımıza çıkmıştı. Sonrasında 2008’deki Devil May Cry ile seri devam etmişti. Yıllar sonrasında 2013 ile bir reboot yaşandı. Devil May Cry 5, 2008’deki oyunun  devamı niteliğinde(sequel) olacak.

devil may cry 5 çıkış tarihi
Yeni oyunda Nero’yu saçları kısaltılmış olarak görüyoruz.