Disney+ Yeni Bir ALADDIN Filmi Hazırlığı İçinde

Disney yeni bir Aladdin filmi çıkarmaya hazırlanıyor. Aslında bu film devam niteliğinde olmayacak. Bir live-acton olması planlanan ve Prens Anders üzerine yoğunlaşacak olan filmin Disney+ ’a özel olacağı da belirtildi. Prens Anders karakterine Billy Magnussen hayat vermişti ve bu yeni yapımda da yine aynı kişinin oynayacağı söylendi.

Stüdyo yeni film senaryosu için Operation Prince of Freedom filminin de senaristi olan Micheal Kvamme ve Jordan Dunn ile anlaştı. Bir devam filmi olmamasına rağmen stüdyo çekim planları ve sahneler hakkında çalışmaya başlamış bile. Haber yeni yeni internette dolaşmaya başlasa bile Disney ’in elini çabuk tuttuğu da gözlerden kaçmadı. Acaba yeni yıla yetiştirebilmek için mi bu kadar işin peşine düştüler tam olarak bilmiyoruz.

Prens Anders – Aladdin

Daha önce filmi izlememiş olanlar ve filmi izlediği halde Prens Anders ’i tam olarak hatırlamayanlar için kısa bir özet geçelim:

Fazla abartılı kıyafetleriyle ve ilginç tavırlarıyla Prens Anders kurgu bir krallık olan Skanland’deki asillerden biridir. Ve bu sayede Prenses Jasmine’e talip olmuştur. Filmde birkaç sahnesi olmasına rağmen şapşallığı ve komik hareketleri ile karaktere başka bir hava katan Magnussen yeni film için karakteri tekrardan elden geçirip seyirciler için daha komik bir hale getirmeye çalışacak. Aktör ile yapılan röportajda -daha önceden de belirttiğim gibi- karakteri daha komik şekilde güncellediğini ve stüdyonun da bu yeni karaktere yeşil ışık yaktığını belirtti.

Aladdin filmi yapımcıları Dan Lin ve Jonathan Eirich bu yeni projede de yer alacak. Karakterin Aladdin filminde sönük kalmasına rağmen filminin gelmesi haberi gerçekçi olacaksak  şaşırtıcı. Çünkü filmi izledikten sonra insanların akıllarında uzun süre duramayan bir karaktere film çekmek için iyi bir neden lazım. Bu nedenle bu filme bir şans vermek gerekiyor gibi. Bakalım Disney bize nasıl bir deneyim sunacak?

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=YsVOqfzuHKY&feature=emb_title