DARK PHOENIX Fragman İncelemesi

Dark Phoenix‘te X-Men en zorlu ve güçlü düşmanıyla karşı karşıya geliyor, içlerinden biri olan Jean Grey ile! Uzaydaki bir kurtarma görevi sırasında Jean gizemli bir kozmik güç tarafından vurulduğunda neredeyse ölüyordu. Eve döndüğünde bu güç onu aşırı güçlü kılmakla beraber aynı zamanda onu daha dengesiz bir hale getirdi. İçindeki bu güçle savaşan Jean beklenmedik şekilde bir güç patlaması yaşar. Jean’in kontrolden çıkması ve sevdiklerine zarar vermeye başlamasıyla X-Men dağılmaya başlar. Parçalanan bu ailenin yeniden bir araya gelmenin yollarını ararkenki amacı sadece Jean’in ruhunu kurtarmak değil, Jean’i silah haline getirip evrene hakim olmak isteyen uzaylılardan da dünyayı kurtarmaktır.

X-Men hayranlarını görelim, hala burada mısınız? Sizi bilmem ama ben yeni fragmanı izleyince her şeye rağmen yine de bir miktar gaza geldim ve sahne sahne fragman üzerine konuşuruz diye düşündüm. Önce şunu söyleyelim: film normalde X-Men ön adıyla çıkmıyor ancak ülkemizde herkesin Dark Phoenix’in X-Men ile bağlantılı olduğunu bilmediğini düşünürsek makul bir çeviri tercihi.

Dark Phoenix’in ilk fragman yorumu ve buradaki bazı şeylerin daha detaylı açılmış hali için sizleri şuraya alabilirim. Evet, sizin fragmana ve filme dair teorileriniz neler, sizler neler çıkardınız, haksız olduğum yerler var mı? Aşağıda yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.