DISNEY+ 2025’e Kadar 200 Milyon Aboneyi Geçecek!

Disney’in tema parkları COVID-19 salgını nedeniyle şu anda kargaşa içindeyken, şirketin yayın hizmeti büyük bir ilerleme katediyor. Disney+’ın 2025 yılına kadar 200 milyon aboneyi geçmesi bekleniyor.

Disney + ABD’de ve bir avuç diğer ülkede, geçen Kasım ayında piyasaya sürüldü. COVID-19 salgını sonucunda sinema salonları kapanmaya başladığı için de Avrupa’ya geldi.

Abonelikler, insanların evde izleyecekleri bir şey için büyük bir umutsuzlukla başladı. Buna rağmen Hollywood Reporter, yayın hizmetinin geleceğine  dair büyüleyici bir bakış paylaştı.

138 ülkede 2025 yılına kadar 202 milyon aboneye ulaşabileceklerine inanıyorlar. Bu, önceki 126 milyon tahmininden daha büyük bir artış. uzun süredir Disney+, Amazon Prime Video’yu geçecek gibi duruyor. Anlayacağınız Disney için işler yolunda!

Televizyon Programları Analisti Simon Murray, “COVID-19 salgını sonrasında 138 ülke için tahminlerimizi tamamen gözden geçirdik.” dedi. “Karantinanın en büyük etkisi, SVOD aboneliklerinde ciddi bir artış olması.”

Netflix’in 2025 yılına kadar 258 milyon aboneye ulaşması bekleniyor. Disney + ise onun hemen arkasında olacak. HBO Max ve Apple TV + için sayılar biraz daha gösterişsiz. İki firma için abone sayılarının 25 milyon ve 14 milyon olduğu tahmin ediliyor.

Yapımların bir an önce yeniden başlaması, tüm bu platformların ayakta kalabilmesi için hayati önem taşıyor.