DAISY RIDLEY, 9. Bölümden Sonra STAR WARS’u Bırakıyor

Lucasfilm ve Disney‘in yakın zamanda Star Wars serisini bitirmek gibi bir planları yok, özellikle yeni Rian Johnsson‘ın yapacağı bir üçlemenin ve bir televizyon dizisinin daha yolda olduğunu düşünürsek. Ama görünüşe göre seri, Daisy Ridley olmadan devam etmek zorunda kalacak. Rolling Stone ile yaptığı röportajda, henüz ismi açıklanmamış 9. bölümden sonra Rey olmayı bırakmayı planlıyormuş.

Şu an devam eden üçlemenin sonunda Rey karakterini oynamayı bırakmak istediğini söyleyen Ridley, “Ben, neyin içine girdiğimden habersizdim. Senaryoyu okumamıştım ama iyi insanların işin içinde olduğunu gördüm ve bunun harika olduğunu düşündüm. Şimdi düşünüyorum da, o zaman düşündüğümden daha şanslıyım, bir şeyin parçası olmak eve geri dönmek gibi hissettiriyor.” şeklinde açıkladı.

Röportajın devamında, aslen 3 film için imza attığını söyleyen Ridley, anlaşması bittiğinde karakteri geride bırakmak için iyi bir zaman olacağını düşündüğünü söyledi. “Ben gerçekten 3. filmi de yapmak istiyorum ve çok heyecanlıyım. Çünkü 3 film için imza attım. Yani kafamda sadece 3 film var. Bence bırakmak için iyi bir zaman.” sözlerine de yer verdi.

Rian Johnson tarafından yazılıp yönetilen, Mark Hamill, Daisy Ridley, John Boyega, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Anthony Daniels, Lupita Nyong’o, Benicio Del Toro, Kelly Marie Tran ve Laura Dern’in oynadığı Star Wars: The Last Jedi, 15 Aralık’ta sinemalarda.