Çocukluğumuzun Korku İkonu CHUCKY İle Tekrar Yüz Yüze…

80’ler, korku filmleri için adeta bir altın çağ. Bugün bir kült haline gelmiş korku filmlerinin neredeyse hepsinin bu dönemde çekilmiş olması tesadüf değil. Chucky yani Child’s Play, A Nightmare on Elm Street, Friday the 13th bunlardan birkaçı. Üzerinden 30 yıl geçmiş olmasına rağmen bu filmlerin hala aklımızda yer etmesinin, oldukça kaliteli ve zamanının ötesinde yapımlar olmaları dışında bir sebebi daha var. “Reboot” furyasına katılmış olmaları. Bu yeniden çekimler 2009 yılında çıkan Friday the 13th gibi kötü yapımlar olabilirken, 2017 yılında gösterime giren IT gibi kaliteli yapımlar da olabiliyor.

Peki henüz daha geçen yıl bile Cult ofChucky adında berbat bir filmle bizlerle buluşan oyuncak bebeğin geri dönüşü için neden heyecanlıyız? Bunun iki nedeni var. Birincisi, bu filmin adında Chucky geçmiyor. Bu bir Child’s Play filmi. Chucky’nin Chucky olduğu zamanlardan yani. İkincisi de az önce bahsettiğim yeniden çekilen IT filminin yapımcıları David Katzenberg ve Seth Grahame-Smith‘e emanet olması.

chucky gif ile ilgili görsel sonucu

Film hakkında konuşmak için henüz çok erken olsa da Collider‘ın haberine göre, film bir grup çocuğun etrafında şekillenecek ve karakter biraz daha teknolojik olacak. Henüz bir çıkış tarihi verilmeyen film için biz şimdiden heyecanlıyız.

Siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

you're face to face with the man who sold the world.