CATHY YAN: Birds of Prey Diğer Süper Kahraman Filmlerinden Farklı Bir Film

Avengers ve Justice League tarzı filmler ile sadece bir karaktere değil diğer karakterlere de odaklanır hale geldik. Sevdiğimiz kahramanların ortak bir amaç için nasıl hareket edeceklerini düşünür olduk. Ancak iş Bird of Prey ile işler biraz farklı ilerliyor. Bahsettiğim filmlerde karakterlerin bir grup olarak olaylara karşı verdikleri tepkileri izledik. Bu filmde ise Harley Quinn’in Black Canary, Huntress, ve Renee Montoya ile birleşip Cassandra Cain’i Black Mask’ın elinden kurtarırken izleyeceğiz. Diğer filmlerden farklı olarak bu film bize tüm karakterleri teker teker izletiyor. Filmin yönetmeni Cathy Yan da bu filmin vizyon tarihi çok yaklaşmışken bu konuda konuştu.

Birds of Prey yönetmeni Cathy Yan, Comicbook.com ile yaptığı röportajda şunları söyledi; “Bu tarz filmlerin hepsini izledim. Ve işime çok yarayacak referanslar elde ettim. Bu filmde diğerlerinden farklı olarak tüm karakterlerle teker teker yalnız kalıp, vakit geçirebileceksiniz.” dedi . Ve “Bu sayede karakterleri ve amaçlarını teker teker anlayabilecek ve hepsinin film içinde aldığı yolun bir şekilde birleştiğini göreceksiniz. Böylece, yani karakterleri birbirinden bağımsız olarak izleyince, birleşip bir takım olmalarının arkasındaki nedenleri daha iyi anlayacaksınız. Tüm istediklerinin ve amaçlarının neden ve nasıl birleştiğini görmek bu filmin en eğlenceli yanı olacak.” diye ekledi.

Comicbook.com sitesinden Cathy Yan röportajı görseli
Comicbook.com sitesinden Cathy Yan röportajı görseli

Filmin Karakterlere Bakış Açısı Birds of Prey’i Farklı Bir Yere Koyuyor

Her ne kadar Birds of Prey ile Suicide Squad arasında bağlantılar olsa da, kendi başına, benzersiz bir film. Seneye gelecek olan The Suicide Squad’dan da benzersiz bir film olacak. Filmin yapımcısı Sue Kroll da bu konuyla ilgili olarak bu filmin yeni gelecek olan The Suicide Squad’ın senaryosuyla bir alakası olmayacağını söyledi. Film kendi başına, bağımsız bir film olduğunun altını çizdi.

Yapımcı Kroll “Bu film tamamen kendi başına, tek, yani James’in ilk Suicide Squad’ı gibi tasarlandı.” dedi.  Ardından şunları ekledi “Ancak çoğu filmin dünyası ortak olduğu için bazı ilginç bağlantılar da yok değil. Bence bu yapımcıların beraber düşünüp, ortak olarak yaptıkları şeyler değil. Mesela Boomerang gibi. Suicide Squad için planlamanın ve çekimlerin başladığı sıralarda ortaya çıkan bir karakterdi. Basit bir konuşma esnasında gelişti her şey ve gerçekleşmeye başladı. Demek istediğim bu tarz bir bağlantı. Planlanmayan, organik bir bağlantı.”

Birds of Prey 7 Şubatta vizyona girecek. The Suicide Squad ise Ağustos 2021’de vizyona girecek. Diğer filmlerin vizyon tarihleri ve içerikleriyle ilgili merak ettiğiniz her şeyi sitemizde bulabilirsiniz.

 

fanzade.com editörü