BLACK WIDOW Filmi Nihayet Budapeşte’de Neler Olduğunu Açıklayabilir

Black Widow filmi

Daha önce bir Black Widow filmi gelmedi ancak Avengers filmleri, Natasha Romanoff’un çocukken alındığını ve Kırmızı Oda olarak bilinen bir Rus casus programında eğitildiğini ortaya koyarak Black Widow’un orijin hikayesini açıklamıştı.

Black Widow’un hayatındaki en gizemli olaylardan biri Budapeşte’de gerçekleşti gibi görünüyor. The Avengers filminde (Yenilmezler), Black Widow ve Hawkeye’ın Chitauri ile olan savaşı, onlara Budapeşte’yi hatırlattı. Avengers: Endgame’de ikisi Vormir gezegenine Ruh Taşı’nı almak için gittiklerinde, Hawkeye ”Budapeşte’den çok uzak olduklarını” söylemişti. Bu yorum, Budapeşte’nin belki ikilinin ilk yollarının kesiştiği ya da ilk kez birlikte çalıştıkları yer olduğu anlamına geldiğini gösteriyor.

Black Widow filmi gizemi çözecek

Yaklaşan Black Widow filmi nihayet gerçeği ortaya çıkaracak gibi görünüyor. Film şu anda yapım aşamasında ve Marvel Studios SDCC Hall H panelinin bir parçası olarak bazı klipleri paylaşmayı seçti. “Budapest” adlı başlıkla açılan klipler, sadece köken hikayesinin ele alınacağı anlamına geliyor olabilir; yine de Marvel, Doğu Avrupa şehrinin duyurulmasıyla, izleyicilerin nasıl tepki vereceğini biliyor olmalı.


Black Widow’un büyük kısmı Captain America: Civil War ve Avengers: Infinity War arasında geçecek gibi gözüküyor, bu da Natasha Romanoff’un aranan bir kadın olduğu anlamına geliyor. Tüm bunlar için Marvel’in birkaç flashback sahnelerine yer vermesi zor olmaz. Florence Pugh’in, çizgi romanda bir sonraki Kara Dul olarak kendini hayal eden, Kırmızı Oda programında Natasha’nın halefi olan Yelena Belova’nın bir parçası olduğuna inanılıyor. Filmin, Natasha’nın, Yelena’yı kurtarmaya ve onu bir kahraman haline getirmeye çalıştığı 1999 Black Widow mini serilerinden ilham alması mümkün.

Bu, Marvel’in iki Kara Dul arasında anlatısal paralellikler kurmasına izin verecek; Natasha, Yelena için Hawkeye’ın onun için yaptıklarını yapmaya çalışıyordu. Natasha ile Yelena arasındaki duygu bağını oluşturmak için geri dönüşler kullanılabilir. İlginç bir şekilde, çizgi romanlarda Yelena Belova, Natasha’nın öldürüldüğüne inandıktan sonra bir kahraman haline geldi; MCU potansiyel olarak aynı yaklaşımı benimseyebilir, Black Widow filmi, Yelena’nın köken hikayesi olarak hizmet ediyor ve MCU’daki Natasha Romanoff için bir miras bırakıyor olabilir.

Daha fazla San Diego Comic Con haberi için takipte kalın.