Eldeki Verilerle “AVENGERS: INFINITY WAR” Filmi Hakkında Her Şey

Avengers: Infinity War filmi için son bir buçuk ayımız kaldı, hazır geri sayım başlamışken elimizdeki, tüm verileri değerlendirelim istedim.

ABD’li aktör Mark Ruffalo, Avengers: Infinity War ile ilgili spoiler içeren açıklamalarda bulundu.

Bruce Banner ve Hulk karakterine hayat veren Mark Ruffalo

Ruffalo, Thanos’un yeryüzüne ulaşmadan önce büyük bir saldırının fitilini ateşleyeceği ipucunu verdi. Hulk karakterini oynayan Ruffalo, Avengers: Infinity War’da canlandırdığı karakterin zorlu bir düşmanla karşılaşacağını söyledi.

 

 

Sonunda Thanos altı Sonsuzluk Taşı’nı ele geçirecek. Ancak, Bruce Banner, Mad Titan‘ın nasıl kana susamış olduğunu keşfedecek ilk süper kahramanlardan biri olacak gibi görünüyor.  (Her seferinde ağzından bir şeyleri gerçekten kaçırıyor mu, yoksa tamamen bir pazarlama stratejisi mi bilmiyorum, ama verdiği bilgiler bizi hep mutlu ediyor.)

thanos infinity war gif ile ilgili görsel sonucu

Sahne arkası görüntüleri, Avengers: Infinity War‘daki önemli bir sahneyi ele veriyor. Wakanda‘ya yakınlaşan birkaç ana karakter mevcut. Mark Ruffalo verdiği kısa röportajda, Bruce Banner‘ın (Hulk) filmde Asgardlı gemisinde Mad Titan ile karşılaştığı için Thanos hakkında pek çok şey bilen ilk Avengers üyesi olduğunu açıkladı. Bazıları karşılaştıkları geminin Sonsuzluk Taşları’na doğru giden Thanos’a ait olduğunu düşünüyor. Mad Titan, Loki‘nin Uzay Taşı’na ev sahipliği yapan Tesseract‘a sahip olduğunu hissetmiş olabilir. Thanos’un Asgardlılara saldırısı Avengers: Infinity War fragmanında da sızdı aslında. Fragmanda, Tesseract‘ı tutmadan önce Loki‘nin düşmüş arkadaşlarının bedenleri üzerinde adım attığını gösteren bir sahne vardı. Mad Titan‘ın Loki‘ye ona Uzay Taşı’nı vermesini emretmesi ve Loki‘nin reddettiği için Asgardlıları katletmeye karar vermesi muhtemel.Bu, Tom Hiddleston’ın canlandırdığı karakterin harap olmuş bir halde göründüğü sahneyi de açıklayabilir. Thanos, hayatta kalan tüm Asgardlılara Loki‘yi Tesseract‘ı teslim etmeye zorlamak için öldürecek mi? Loki gibi sempatik bir kötü karakterin ölmesi beni derinden yaralar, ama Marvel evreni bu ve Loki‘de kolay ölebilecek bir tanrı değil.


Psikopatça bir şekilde gezegen fırlatan Thanos

 

Thanos mor ve mavi sonsuzluk taşlarını, bir gezegeni yörüngeden çıkarıp yere fırlatmak için kullanıyor. Hayranlar bu sahnenin Xandar‘da mor güç taşını koruyan Nova Corps‘un yıkımından olabileceğini düşünürken, Marvel bu çekimin aslında Titan‘da, yani Thanos‘un yıkıntıya dönen gezegeninde yer aldığını açıkladı.

 


Film ile alakalı verilen en güzel görsel, Şampiyonlar Ligi adeta

 

M’Baku‘yu bir kez daha ekranlarda  kralı T’Challa‘nın yanına saf tutarken, Kaptan Amerika ve Wakandalılar tarafından yeni lakabı Beyaz Kurt olarak geçen Bucky Barnes da sınıra konuşlanan kabile askerleri arasında yer alıyor. Wakanda‘nın dünyaya açılmasının ardından, fantastik ülkenin dünyayı koruması gerekiyor.

 

Doktor Strange, yardımcısı Wong, Strange tarafından çağırılan Iron Man ve garip geminin ortaya çıkışıyla birlikte dünyaya düşen Hulk bir arada…

 

Albay Rhodes‘u son görüşümüzde, Savaş Makinesi zırhında çarpıştıktan sonra felç olmuştu.

Avengers: Infinity War
Burada onu Stark teknolojisine benzeyen bir şeyin yardımıyla tekrar yürürken görüyoruz

Rhodes dosttan düşmana dönen, ardından yeniden müttefik olan firari durumdaki ekip arkadaşları Kaptan Amerika ve Black Widow ile birlikte.

Loki, Asgard‘ın arşivinde saklanmış olan mavi Uzay Taşını cebine atmayı başarmıştı. Bu taş, Thanos‘un ilk Avengers filminde Loki‘yi peşine yolladığı nesneydi ancak Loki başarısız olmakla kalmayıp, sarı Akıl Taşı‘nın olduğu asayı da kaybetmişti. Sarı taş Vision‘ın canlanmasını sağlayan taş olmuştu. Thanos‘un Uzay Taşı‘nı filmin başlarında ele geçireceğini biliyoruz, bu nedenle Loki‘nin hesabını kapattığını düşünebiliriz.

Marvel Cinematic Universe’in en sempatik kötü adamı Loki rolünde Tom Hiddleston.

Ve son olarak en çok merak edilen soru, Tony Stark kolsuz mu kalıyor ?

Merakla beklenen Avengers: Infinity War‘dan tartışmalı bir görsel yayınlanmıştı. Reddit üzerinden sızan ve resmi olup olmadığı konusunda henüz açıklama yapılmayan görsel yeni bir tartışma başlattı. Robert Downey Jr‘ın canlandırdığı Iron Man‘in kanatları ve biyonik bir eli olan yeni zırhı, son günlerde internette dönmeye başlayan dedikoduları güçlendirdi. Yeni zırhın biyonik bir eli olması, Iron Man‘in savaşta elini kaybedeceği olarak yorumlandı.

Ben bu Şampiyonlar Ligi gibi bir kadrosu olan filmi izlemek için inanılmaz heyecan duyuyorum, geri sayım başladı, muhtemelen şu ana kadar çekilmiş olan en fantastik süper kahraman filmini izlemeye hazır olun !

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...