SPIDER-MAN’in Video Oyunundan Uyarlama Çizgi Romanı Spider-Man: City Of War 2019’da Çıkıyor!

Hayranlarının favorisi Marvel’ın Spider-Man’i oyun dünyasını kasıp kavurdu ve şimdi de oyunun öyküsü Spider-Man: City Of War ile Marvel çizgi romanlarına taşınıyor. Bu sene mart ayından itibaren oyunun orijinal aksiyon tabanlı hikayesi, tüm favori örümcek karakterleriniz , yeni ve şaşırtıcı senaryolarla birlikte Peter Parker’ın süper kahraman dünyasında çizgi romana uyarlanıyor.

Çok sevdiği New York şehrini sekiz yıl boyunca koruduktan sonra, Spidey  Wilson Fisk’i parmaklıklar ardına temelli koyma şansına nihayet ulaşıyor. Ancak kilit adamı Manhattan’ın kötü sokaklarından çıkarmak yeni tehlikelerin habercisi, gizemli suç lideri Mister Negative’in ortaya çıkmasına neden oluyor. Bu da Peter’ın çok sevdiği May Halası, eski sevgilisi ve Mary Jane Watson gibi  tüm sevdiği insanları tehlikeye atıyor.

Marvel Games’in kreatif direktörü Bill Rosemann “Oyunu yaratırken, senarist ekibin amacı Spider-Man’in zengin hikayesinin hakkını verirken oyuncuları koltukları başından kalkamamasını sağlayacak bir hikaye yazmaktı.” dedi.

Ekstra kamera arkası görüntüleri de dahil olmak üzere daha önce oyunda görülmemiş tüm yeni hikayelerle birlikte,  Spider-Man: City Of War #1 serinin akışını değiştirdi ve Marvel Oyun dünyasına yepyeni bir yön vermiş oldu.

MARVEL’S SPIDER-MAN: CITY AT WAR #1
Yazar: DENNIS HOPELESS
Çizer MICHELE BANDINI
Kapak: CLAYTON CRAIN
Marvel Games Varyantı: TIM TSANG
Sinister Six Varyantı: DAVID NAKAYAMA
Varyant: GERARDO SANDOVAL
Variyant: ADI GRANOV