Anthrax Üyesi Scott Ian, White Walker Oldu

Scott Ian‘ın Bloodworks’ünün son bölümüyle, Night King, Wights ve White Walkers’ın meydana gelmesine ilişkin aşamaları ve “Hardhome” (5. sezon 8. bölüm) çekimini görme imkanı yakaladık. Ayrıca bu bölümde  Scott Ian üzerinde, yüze akyürüyen makyajı yapmanın ne kadar uzun bir işlem gerektirdiğini de gördük. Game of Thrones’un protez makyaj tasarımcısı Barrie Gower’a göre,  Ian, kısaca ilk akgezen oldu; ” Bizde İngiliz, Romen ve birkaç da Avrupalı olanlar vardı.”

Barrie Gower , duvarların arkasında gizemli GOT karakterinin protez makyajını şöyle tanımlıyor:

“Akgezenlerin kendilerine özel fizyolojileri ve kemik yapıları var. Oldukça belirgin çene ve kemik yapıları var. İskelet özellikleri normal bir insandan tamamen farklı. Tasarımı bunu baz alarak yapmamız gerekiyor.’’

Scott Ian daha çok Anthrax grubundaki gitarist özelliğiyle biliniyor ama kendisi aynı zamanda sıkı bir korku tarzı fanı. Şov için pek çok farklı karaktere büründü ve ayrıca Walking Dead’de zombi olma şerefine de nail oldu.

Anthrax grubundan Scott Ian tarafından düzenlenen Bloodworks, en etkileyici makyaj ve efekt sanatçıları ve onların birlikte çalıştığı A-list ünlülerin ve onların sanatlarından faydalanan gişe rekoru kıran filmlerin kamera arkası görüntülerini sunuyor.