Pokemon Go+ Cihazı İle İlgili Detaylar Açıklandı

Nintendo, E3’te  Pokemon GO ve Pokemon Go+ cihazı hakkında yeni detaylar açıkladı. Pokemon GO+ cihazı, kullanıcılara telefonsuz olarak, yaklaşan artırılmış gerçeklik mobil uygulaması olan Pokemon GO’yu oynama imkanı sağlıyor. Nintendo,  Pokemon GO+ cihazıyla, oyuncuları hareket halinde ve gözleri akıllı telefonlarının üzerinde olmadan eğlenceye devam etmelerine olanak tanımayı amaçlıyor. Oyunun geliştiricileriyle yapılan canlı sunumda, şirket Pokemon GO+ cihazının Temmuz sonunda çıkacağını açıkladı.Bu bir anlamda  Pokemon GO’nun da 45 gün içinde uygun olacağının onayı sayılabilir.

Sunumda  Pokemon GO+  cihazının nasıl işlediği de tam olarak açıklandı. Cihaz telefonlara BlueTooth aracılığıyla bağlanıyor ve bir Pokemon yaklaştığında yeşil LED ışık ile oyuncuları uyarıyor.  Pokemon GO+ ‘daki bir tuşa basarak oyuncular PokeBall fırlatabiliyor, böylece Pokemon’u yakalama ihtimalleri oluyor. Farklı LED ışıklarla Pokemonun yakalanıp yakalanmadığının uyarısı oyunculara geliyor. Ayrıca oyuncular Pokemon GO+ cihazıyla eşya da toplayabiliyorlar.

Cihazın fiyatı 34.99$ olacak ve mağazalarda satışa sunulacak. Pokemon GO uygulaması da, Pokemon GO+ cihazının alındığı yerden temin edilebilecek.