THE WITCHER: NIGHTMARE OF THE WOLF – Netflix’den Witcher Anime Uyarlaması

Netflix’in işi henüz The Witcher için bitmemiş gibi görünüyor. Bugün gamefragger‘dan gelen habere göre yayın servisi, The Witcher için bir anime uyarlaması üzerinde çalışıyor. Animenin adı ise  The Witcher: Nightmare of the Wolf.

Sapkowski’nin romanından oyuna…

Andzrej Sapkowski’nin popüler fantastik kurgu serisi The Witcher, video oyunundan sonra Netflix’de bir dizi uyarlaması ile karşımıza gelmişti. Darkhorse tarafından çizgi roman uyarlaması da yapılan Witcher için sıradaki yapımın ne olacağı konusunda az çok birçok kişinin kafasında fikir oluşmuş olabilir. Çünkü bu tür popüler yapımlar eğlence sektörünün paydaşları arasında çaprazlama şekilde uyarlamalarla büyümeye ve tanınmaya devam eder. Sıradaki işin, bir animasyon yapım olacağı açıklandıktan bu haber çoğunlukla güzel tepkiler aldı.

the witcher nightmare of the wolf
Görsel MaSTAR Media – Youtube kanalından alınmıştır

Netflix tarafından hazırlanacak olan  yapımın yazar ve pilot bölüm yöneticisi aynı live action uyarlamasındaki gibi Lauren Hissrich ile Beau DeMayo olacak. Sebebi ise belli, anime filmi, dizi ile aynı yönde ilerleyecek. İlk sezonu direkt takiben oluşturulmuş bir yapım olacak. Bu da kafamızda diziyi bir de animasyon olarak izlemiş olacağız gibi bir düşünce uyandırıyor.

The Legend of Korra ve Voltron: Legendary Defender gibi yapımların da stüdyosu  olan Studio Mir, The Witcher: Nightmare of the Wolf ‘u izleyiciler için hazırlayacak. Seslendirme kadrosu ve filmin çıkış tarihi henüz duyurulmuş değil. Bununla beraber Henry Cavvil, Anya Chalotra ve Freya Allen’ın  (sırası ile Geralt, Yennefer ve Ciri) seslendirmelerde yer almasını isteyenler de olacaktır.

The Witcher, senaryosu Lauren Schmidt Hissrich tarafından yazılan ve Netflix’te yayımlanan fantezi drama türündeki Amerikan yapımı internet dizisi. Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı kitap serisine dayanan dizinin ilk sezonu 20 Aralık 2019 tarihinde yayımlanmıştır.

The Witcher’ın konusu

Yalnız bir canavar avcısı olan Rivyalı Geralt, insanların yaratıklardan daha kötü olabildiği bir dünyada kendine yer edinmeye çalışmaktadır. Ancak kader onu, güçlü bir büyücüye ve tehlikeli bir sır saklayan genç bir prensese doğru savurur. Şimdi üçü birlikte, gitgide daha dengesiz bir yer hâline gelen Kıta’da yollarını bulmayı öğrenmelidir.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? The Witcher’ın anime yapımını heyecanla bekleyenler arasında yerinizi aldınız mı?