Alex Ross Perry ‘THE DARK HALF’ İçin Kolları Sıvadı

Alex Ross Perry (Her Smell’in yazarı ve yönetmeni) korkunun efendilerinden Stephen King’in The Dark Half ’ını yönetmesi için MGM tarafından arandı. King’in Richard Bachman takma adı ile yazdığı kitabın uyarlamasını yönetmek için elbette gelen çağrıya cevap verdi. Henüz çıkış tarihi veya oyuncu kadrosu ile ilgili bilgi verilmedi ama eğer merak ediyorsanız 1993 yapımı ilk uyarlamasını izleyebilirsiniz.

 

The Dark Half kitabının hikayesi tüyler ürpertici suç romanları yazıp kitaplarını takma isimle yayınlayan bir yazarla ilgili. Kimliği deşifre olduktan sonra, yazar ve eşi bu hayali kişiye bir cenaze töreni düzenlemek isterler. Ve bu olaya yaşandığı sırada ikinci kimlik ile onu gömmeye çalışan insanlar yer değiştirmeye başlar.

Buraya kadar gayet güzel bir gerilim hikayesinin ögelerini öğrenmiş olduk. Ama bildiğiniz gibi iyi bir oyuncu kadrosu olmazsa film sadece hikaye ile hak ettiği yere gelemez.

80’ler ve 90’larda Stephen King’in romanları sinemaya uyarlanmaya başlandı. Ve o zamanın kaynağı ve oyuncuları ile çekilen filmler çok da iyi olarak karşımıza çıkmadı. Ama son dönemdeki tekrardan uyarlama furyası ile para muslukları bu filmler için açılmaya başlandı. Ve bu durum da iyi oyuncu kadrosu ve yönetmenlerle daha güzel bir şekilde karşımıza çıktı. Bu durum elbette daha çok Stephen King hayranlarına yaradı. Hayran oldukları hikayeleri ve karakterleri sinemada daha kaliteli bir şekilde tekrardan izleyebilecekler. Kitabın 1989 yılında çıktı ve 1993 yılında da ilk uyarlaması sinemada gösterime girdi.

Filmle ilgili yeni haberler ortaya çıktıkça sitemizden takip edebilirsiniz.