Ünlü Senarist, SOSYAL AĞ Devam Filmini İstiyor

Aaoron Sorkin’i Molly’nin Oyunu’nda ilk kez yönetmen koltuğunda gördük yine de onun tanınmasını sağlayan Sosyal Ağ filmindeki senaryo başarısıydı. Sosyal Ağ filmi, Jesse Eisenberg baş rolünde Facebook CEO’su Mark Zuckerberg’in hayat hikayesini anlatan başarılı bir filmdi. Sosyal Ağ filminin vizyona çıkışından bu güne kadar çok şey oldu. Sorkin de Sosyal Ağ devam filminin yapılabileceğini ve Zuckerberg’in şirketinin derinliklerine inilebileceğini şu sözlerle söyledi:

“ Öncelikle 2018 yılından ziyade 2005 yılı Facebook’una dair daha çok şey biliyorum ancak devam filmi yapabilecek kadar yeterli bilgiye sahibim.”

Gerçekten de Sorkin, Sosyal Ağ filmi için 2010 yılına kadar Facebook tarihindeki tüm gelişmeleri biliyordu. Ancak aradan 9 yıl geçtiği için devam filmi yapabilmesi için yeterli materyale sahip değil.

Sosyal ağ devam filmi gelecek mi?

Sorkin AP Entertainment ile yaptığı röportajda sözlerine şunları ekledi:

“ Filmden bu zamana kadar çok ilginç ve dramatik şeyler gerçekleşti. Filmin yapımcısı Scott Rudin tarafından “Devam filminin zamanı gelmedi mi?” şeklinde birden fazla e-mail aldım.”

Eğer Sosyal Ağ 2 filminin çekimi kesinleşirse sizleri haberdar edeceğiz. Bu süreçte bizleri takipte kalıp, yorumlarda fikrinizi belirtebilirsiniz.

Diğer sinema haberleri için buraya tıklayın