Mutlaka İzlemeniz Gereken Wes Anderson Filmleri | Pastel Tonlar ve Masallar!

Eğer sıkı bir sinemaseverseniz bir süre sonra pek çok yönetmenin kendine has bir tarzı olduğunu fark edersiniz. Wes Anderson da tam olarak buram buram özgünlük kokan bir tarza sahip. Karşınızda pastel tonlar ve masalsı diyarlar ile mutlaka izlemeniz gereken Wes Anderson filmleri !

Moonrise Kingdom – Wes Anderson Filmleri

wes anderson filmleri

1960’lı yıllarda, küçük bir ada kasabasındayız. İzci kampından kaçan Sam bölgede küçük çaplı bir paniğe sebep olur. 12 yaşındaki bir çocuk nereye gitmiş olabilir? Kasabanın polis şefi Sharp ve oymakbaşı Scout arayıp dursun bakalım. Sam çoktan kendisiyle aynı yaştaki Suzy ile aşkı uğruna firar etmiş durumda. Bir tiyatroda tanışan ve toplum tarafından “problem çocuk” olarak adlandırılan ikilinin masal gibi firarına tanık oluyoruz.

The Grand Budapest Hotel – Wes Anderson Filmleri

wes anderson filmleri

20. yüzyılın başlarında iki savaş arasındaki dönemde Avrupa’nın hayali Zubrowka şehrinde bulunan Büyük Budapeşte Oteli’nin ihtişamlı dönemine gidiyoruz. Gustave H, otelin işleyişini büyük bir profesyonellikle idare eden, müşterilerini dahi en ince ayrıntılarına kadar tanıyan bir konsiyerdir. Günlerden bir gün otele bellboy olarak Zero Mustafa adında genç bir adam gelir ve aralarında bir. dostluk oluşur. İkili birbirlerinin sırdaşı olurken yaşadıkları şehir de büyük bir savaşa doğru sürüklenmektedir. Wes Anderson filmleri deyince ilk akla gelenler arasında!

Fantastic Mr. Fox – Wes Anderson Filmleri

wes anderson filmleri

Roald Dahl’ın 1970’lerde yazdığı başladığı çocuk kitabı The Fantastic Mr. Fox’tan uyarlanan filmimiz oldukça eğlenceli bir yapım. Mr. Fox isimli yaman tilkimiz ve ailesi karınlarını doyurmak zorundadırlar. Bu yüzden çiftliklerden sürekli tavuk ve hindi aşırırlar. Çiftlik sahibi üç zengin adamsa bu durum karşısında oldukça öfkelidir. Nihayetinde birbirilerine karşı meydan okurlar ve çetin bir mücadele başlar.

Isle Of Dogs – Wes Anderson Filmleri

Megasaki City’deki bütün köpeklerin şehir merkezinden uzaklaştırılmasına karar verilir. Bütün köpekler devasa çöp döküm alanına gönderilir. Bu köpeklerin arasında 12 yaşındaki Atari Kobayashi’nin köpeği Spots da vardır. Küçük uçağına atlayan Atari, tek başına nehrin karşı tarafına geçer ve köpeğini aramaya başlar. Orada, yeni arkadaş olmuş melez köpek sürüsünün de yardımıyla epik bir yolculuğa çıkar. 2018 çıkışlı Stop motion animasyon filmimiz politik dokundurmalara da sahip.

Bu yıl da Wes Anderson filmi geliyor!

3 Aralık 2021‘de ise yönetmenimizin yeni filmi French Dispatch geliyor. Timothée Chalamet, Benicio Del Toro, Tilda Swinton, Bill Murray, Frances McDormand, Saoirse Ronan, Léa Seydoux, Adrien Brody ve Owen Wilson gibi önemli oyuncuları bir araya getiren filmimiz bu senenin en çok beklenen yapımları arasında. Ayrıca da sıkı bir Oscar adayı olacağı da düşünülmekte.

Okur, yazar, izler