Mirror’s Edge Televizyon Dizisinin Çalışmalarına Başlandı

Endemol Shine Stüdyoları, EA Dice’ın gelişmiş video oyunu Mirror’s Edge‘in haklarını TV serisine uyarlamak için aldı.

Mirror’s Edge 2008 yılında Electronic Arts tarafından yayınlandı. Oyun, iletişimin hükümet tarafından sıkı şekilde denetlendiği distopik bir gelecekte geçmektedir. Bu denetime maruz kalmak istemeyen ve otoritenin karşısında olan kişiler “koşucular” adı verilen ve parkur yeteneklerini kullanan kuryeler aracılığıyla mesajlarını iletmektedirler.

mirrors-edge-111

Oyun eşsiz FP koşucu mekaniğine sahiptir ve oyuncular ana karakter “koşucu” Faith Connors olarak oynamaktadır. Faith’in kız kardeşinin adı bir cinayete karışır ve Faith onun adını temize çıkarmayı dener ama Glass şehrini yöneten Conglomerate adındaki güçlü bir organizasyonu da kapsayan bir komplonun içine çekilir.

Endemol Shine Stüdyoları’nın başkanı Sharon Hall, Deadline’a verdiği röportajda:

“Biz, Mirror’s Edge’in dünya çapında Tv izleyici kitlesine hitap edeceğini açıkça görüyoruz. Güçlü bir kadın kahraman var ve fanatik bir fan kitlesine sahip. Ayrıca dünya çapında marka olan Electronic Arts ve EA DICE de muhteşem bir iş ortaya koymuşlar.” dedi.

mirrors-edge-catalyst

Mirror’s Edge ilk çıktığında eleştirmenler ve fanlar tarafından oldukça beğenildi. Fanlar uzun süredir bir devam projesi bekliyordu ki sonunda EA, 2013 yılında Mirror’s Edge Catalyst’in geliştirme aşamasında olduğunu açıkladı. Mirror’s Edge Catalys, yeniden yapım ve öncesi hikayelerin geçişi şeklinde olacak, Faith’in kökenini ve Conglomerate’i yıkma girişimini irdeleyecek. Mirror’s Edge Catalyst’in 7 Haziran 2016’da çıkması planlanıyor.