Matthew McConaughey, Kara Kule’de oynayabilir

Matthew McConaughey geçtiğimiz günlerde Marvel’in Guardians of the Galaxy Vol. 2 filminde kötü adamı oynamayı reddetmişti. Aktörün adı bu kez de Stephen King’in The Dark Tower’ı (Kara Kule) ile anılmakta.

dark

Sony ve MRC’nin ortaklığında hazırlık çalışmaları uzun bir süredir devam eden Stephen King romanı uyarlamasında rol alması için McConaughey’ e teklif götürüldü.
McConaughey’ in tahminlerin aksine silahşör Roland Deschain‘i değil; onun şeytani ikizi Randall Flagg olarak da anılan, asıl adı Walter O’Dim olan Siyahlı Adamı canlandırması istendi. Şimdilik teklifi kabul edip etmediğine dair bir açıklama yok. Umarız son zamanlarda adından fazlaca söz ettiren ve her daim rolünün hakkını vermeye çalışan başarılı aktör, teklifi geri çevirmez ve projeye adını yazdırır.

True Detective

Kara Kule’ nin vizyon tarihi ise 13 Ocak 2017 olarak belirlendi. Ejderha Dövmeli Kız’ ın yönetmenliğini yapmış olan Nikolaj Arcel de filmin yönetmenliğini üstlenecek.

Kara Kule
Kara Kule

Bu haberin ardından; uzun süre önce yarıda bıraktığım, serinin son ve en kallavi kitabı Kule’ yi kitaplıktan çıkarma vaktinin geldiği gerçeği ile yüz yüzeyim. Filmi çekilme aşamasında olan bir King kitabı -kesinlikle- bahsi geçen filmden sonra okunmayı hak etmez.

Fanzade.com editörü