Independence Day: Resurgence Fragmanı Yayınlandı

Zamanının oldukça ses getiren filmlerindendi Independence Day. 1996 yılında vizyona girmişti. Uzaylıların dünyayı istilasını konu alıyordu. Başrolünde de Will Smith, Bill Pullman, Jeff Goldblum, Judd Hirsch gibi isimler yer alıyordu. Senaryoda da emeği geçen Roland Emmerich aynı zamanda filmin de yönetmeniydi.

Independence Day

Yaklaşık 20 yıl aradan sonra serinin devam filmi olan Independence Day: Resurgence 24 Temmuz 2016’ da yeniden beyaz perdeye dönecek. Filmin yönetmeni yine aynı. Bill Pullman, Jeff Goldblum ve Judd Hirsch de serinin devam filmine yeniden adını yazdıran isimler. Liam Hemsworth, Joey King , Maika Monroe ve William Fichtner diğer başrol oyuncuları… Ancak filmin en önemli eksikliği Will Smith gibi gözüküyor. Bu konu, izleyicileri biraz hayal kırıklığına uğratsa da sanırım -uzun zamandır uzaylı istilasını konu alan bir filmin beyaz perdede gösterilmemiş olması gerçeği- bu tür filmleri sevenleri sevindirmekte..

Film; Dünya’mızın geçen seferden kalan uzaylı teknolojileriyle kendisine ciddi bir savunma sistemi kurmasını fakat bu teknolojinin bile ikinci kez daha donanımlı şekilde gelen uzaylılara karşı yeterli olmamasını konu alacak. Dünya, yok oluşun eşiğine dek gelecek. Bundan sonrasını ancak Temmuz 2016’ da görebileceğiz.

Fragman:

Fanzade.com editörü