SAMUEL L. JACKSON’IN Oynadığı ve En Sevdiği 5 Karakter

Yıllar geçtikçe Samuel L. Jackson’ı  sayamayacağımız kadar ikonik karakterlerle özdeşleştirdik. 70 yaşındaki aktörümüz, günümüzün tartışmasız en etkileyici ve en üretken aktörlerinden. Elbette ki Jackson’ın bütün rollerini seviyoruz ancak kariyerinde zirve yaptığı karakterler de var. Samuel L. Jackson’ın oynadığı ve en sevdiği 5 karakter bu yazımızın konusu.

Ünlü aktörden Jimmy Fallon tarafından sunulan The Tonight Show’da oynadığı en iyi beş karakteri söylemesi istendi. Yüzden fazla rolü arasından beşini seçmek onun için oldukça zor olmalı ama favorilerini duymak ise ilgi çekici!

5 numaralı favorisi, MCU’nun başından beri Iron Man sonlarında gördüğümüz Nick Fury karakteri.

Samuel-L-Jackson-image-Nick-Fury,

Ardından Jackson, Quentin Tarantino karakterlerini bir araya getirdi. Jackie Brown’dan Ordell’i, Pulp Fiction’dan Jules’u ve Django Unchained’den Stephen’ı da dördüncü sıraya koydu çünkü onları ayırmaktan nefret edeceğini söyledi. Öyle görünüyor ki favori rollerini favori çocuğu gibi görüyor ve ayrım gözetemiyor.

29-Samuel-L-Jackson.w330.h330,

En favori karakteri ise Star Wars’daki Mace Windu. Çünkü o bir Jedi! Onun dahil olduğu Star Wars üçlemesini herkes sevmese de bazılarımız Jackson’ın da bu evrende olmasının ne kadar iyi olduğunu tartışıyor.

STAR-WARS-MACE-WINDU-806418,
İkinci sırayı atlamıyoruz elbet. İkinci sıradaki favorisi ise The Long Kiss Goodnight filmindeki Mitch Henessey karakteriymiş.

MV5BMjEyMDM2NTk1M15BMl5BanBnXkFtZTYwNzU5ODQ3._V1_,
SAMUEL L. JACKSON’IN Oynadığı Karakterlerden

Evet. İşte Samuel L. Jackson’ın en sevdiği rolleri bunlar. Ayrıca hatırlatmak isteriz ki Samuel L. Jackson’ı Unbreakable’dan tam 19 yıl sonra Mr. Glass rolünde göreceğiz.