HOLLYWOOD Aksiyon Filmleri İçinden 5 Seçme Yapım

Filmler bize hayatı değişik şekillerde anlatan ve farklı duyguları, deneyimleri yansıtan en iyi anlatı örneğidir. Sinemanın 100 yıl içerisinde yaptığı atılımlarla başlayan süreçte özellikle insanları heyecanlandıran ve macera yaşatmayı görev edinen pek çok film de piyasaya çıkmaya başladı. Özellikle Hollywood aksiyon filmleri yapımında çok büyük aşamalar kaydederek oldukça büyük bütçelerle büyük filmler yaparak insanların beğenisine sundu. Bunlardan en iyilerini sizler için birleştirdik ve liste haline getirdik:

Mad Max

Kıyamet sonrası bir dünyada artık insanlar çöllerde yaşıyor ve dünya eskisi gibi değil. Bu dünyada arabasıyla yaşam savaşı veren Max, haydutlarla ve pek çok değişik düşmanla mücadelesini anlatıyor.


 Raiders of the Lost Ark

Indiana Jones filmleri hem gizemli hem de aksiyon dolu olduğundan listemizde yer ediniyor. Özellikle gizem kısmından dolayı çok beğenilen filmde bol aksiyon da mevcut. Film, ünlü bir arkeoloji profesörü ve maceracı olan Indiana Jones’un Kutsal Lahit Sandığı’nı Nazilerden kurtarmasını anlatır.


The Dark Knight

Hem çizgi roman filmi hem de aksiyon filmi olarak nitelendirebileceğimiz Batman filmi olan Kara Şövalye, içerisinde Joker karakteri ile olan çarpışmasını ve mücadelesini anlatıyor. En beğenilen Batman filmlerinden biri olarak gösteriliyor.


John Wick

Eski bir tetikçi olan John Wick, emekli olur ve işi bırakır. Evinde köpeğiyle birlikte huzurlu bir hayat yaşayan John Wick’in düzeni bir mafya babasının oğlunun sahip olduğu en önemli varlık olan köpeğini öldürmesiyle değişir. Böylece yine tetikçiliğe dönen Wick, intikam almaya başlar.

Die Hard

New York’ta polislik yapan John McClane, Los Angeles’ta karısının çalıştığı Nakatomi Plaza’da Noel partisine gider ancak Hans Gruber’ın lideri olduğu Alman bir terörist grup tarafından partideki herkes rehin alınır. John kurtulup eşini ve diğer rehineleri kurtarma görevi üstlenir. Aksiyon bakımından oldukça zengin bir filmdir.