DOCTOR WHO Dünyasının KÖTÜ ADAMLARI [B Harfi]

Aslında Doctor Who dünyasında öyle çok da kötü adamlar yok. Çoğunluğu kendileri açısından bakıldığında çok iyi amaçlara hizmet ediyorlar. Savaşları bitirmek, hastalıklardan kurtulmak ve ölümsüz olmak, bilgiyi herkese yaymak yada ne bileyim en basitinden toplumu ahlaksızca da olsa çok ileriye götürmek. Ama sevgili Doktor’umuz bu durumu tek adamın dayatmasına razı olmuyor ve bu sevgili kötü adamları alt ediyor. Bakalım kimdir bu kötü adamlarımız…

Uzun bir liste olacağı için alfabetik olarak yayınlayacağım ve bölümler halinde olacak. 🙂

Doctor Who Dünyasının Kötü Adamları [A Harfi]

Baltazar

Triton’un Kralı ve Galaksinin Belası Baltazar. Kendi elleriyle kendi savaş gemisini yapmış muazzam bir korsan. The Infinite Quest isimli animasyon serinin baş kötüsü.


The Beast (Canavar)

The Beast (Canavar), Krop Tor’un merkezine hapsedilmiş bir İblis ve kendisinin Doktor’un evreninin yaratılmasından önce var olduğunu iddia etmiştir. Canavar kendisini birçok dini temsilinden dolayı Şeytan olarak da tanımladı.


Beep

Doctor Who Magazine’de yayınlanan çizgi romanlarda yer alan bu sevimli varlık Meep’lerin lideri ve kendini En Yüce olarak tanıtan galaktik bir suçludur.


Bennett

Bennett, arkadaşını öldürdükten sonra yakalanan ve sonrasında yaptıkları kaza sayesinden yargılanmaktan kaçmak için kendini Dido’lu “Koquillion” olarak tanıtan bir katildir ve 25. yüzyıl vatandaşıdır.


Black Guardian (Kara Muhafız)

Karanlığın ve Kaos’un Koruyucusu olarak da bilinen Black Guardian (Kara Muhafız), Işığın güçlerine karşı çıkan kuvvetlerin antropomorfik bir kişiliğiydi. Ak Muhafız ve diğer dört kişiyle birlikte Zamanın Muhafızları olarak bilinen Altı Tanrı’nın bir parçasıydı.


Margaret Blaine

Margaret Blaine, 21. yüzyılın başlarında MI5’in kıdemli bir üyesiydi. Mart 2006’dan bir süre önce Blaine, derisini kimliğine bürünmek için kullanan Blon Fel-Fotch Passameer-Day Slitheen tarafından öldürüldü. Yani aslında kötü olan Margaret Blaine değil Blon Fel-Fotch Passameer-Day Slitheen’dir. Onu da sonra anlatırız.


Bok

3. Doktor’un The Daemons hikayesinde karşımıza çıkan Bok, Azal’ın hizmetkarıdır ve gargoyl’dur. Taştan yapılmıştır ve kurşun geçirmezdir. Roket filan da işe yaramaz. Azal yok edildikten sonra tekrar taşlaşmıştır.


Borad

İlk adıyla Megelen, Karfel gezegeninin yönetimini ele geçirdi ve Altıncı Doktor’un ile giriştiği mücadeleden önce Timelash’ı yarattı. Geçirdiği mutasyon sonucunda ömrü uzamış ve zekası artmıştır.


Borusa

Fuldanquin Borusa, Gallifrey tarihindeki önemli ve son derece trajik olaylar yaşayan bir şahsiyettir. Ayrıca Doktor’un hayatında büyük etkisi vardır. Hayatının çeşitli noktalarında, Gallifrey Başkanı, Kardinal ve Şansölye gibi ünvanları taşımıştır.


BOSS

BOSS yada Biyomorfik Organizasyon Sistemleri Sorumlusu The Green Death hikayesinde yer alan bir süper bilgisayardır. Global Chemicals firması geliştirmiş ve şirketin de yöneticisi olan Stevens’ın beyni ile etkişelim içerisindedir. Her geçen gün daha zeki hale gelmiştir ve 3. Doktor tarafından “yalan paradoksu” kullanılarak yok edilmiştir.