EUPHORIA – Ödüllere Doymayan Dizinin 2. Sezonu Üzerine | İnceleme

Euphoria dizisinin yeni sezonu her hafta yayınlanan bölümleri ile son hız devam ediyor. İlk sezonu ile ödüllere doymayan dizinin ikinci sezonu da aynı şekilde hızlı ve etkili bir başlangıç yaptı. İlk olarak Skins dizisini sevenlerin gözü yaşlı diyebilirim. Son bölüm ile artan Skins dizi göndermelerini çok akıllıca ve etkili kullanmışlar. Bence ilk sezonda karakterlerin nerede ise çoğu anlatıldığı için bu sezon da ağırlıklı olarak olay işleyişleri ve kaosa odaklanacaklar. [Devamı spoiler içeriyor.]

Gelecek Bölümlerde Neler Olabilir?

Öncelikle 3. bölüm çok heyecanlı bitti ve ucu açık bırakıldı. Açıkçası izlerken sanki bir saat değil de yarım saat sürdü gibi. Yeni aşklar ve karakterlerin sürecine şahit olacağız. Cassie ve Nate olayı tamamen bir kurmaca gibi görünse de olayın içine Maddy girince kızışabilir. Nate belli ki Maddy’den umudu kesmemiş ve klasik bir toksik ilişki gibi yollarına devam ediyorlar. Rue ve Jules’in ilişkisine odaklandığımız zaman ise bir olay olacağını hissediyoruz. İlk sezon sonunda Jules’un Rue’u yalnız bırakıp şehre gitmesi ayrıca Rue’nun ona aşık olduğunu bilmesine rağmen sevdiği kişiden Rue’a bahsetmesi, Jules’un kişiliğini tanımamıza yetti. Kendisi biraz sorunlu ve rahatına göre yaşayan biri. Rue’da depresyonda ve duygularını anlayamayan bir kişiliğe sahip olduğu için ne kadar Jules onu terk etse de ona yeniden döndü ve sevgili olarak sezona başladılar.

Hangi Karakterlere Odaklanırız?

Euphoria da bence bu sezon ağırlıklı olarak Cassie ve Lexi ikilisine odaklanırız. Rue başrol olduğu için ondan bahsetmedim fakat üçüncü bölümde aldığı maddeleri satmaya başlayacak oluşu kesinlikle onun başına bir iş açacak. Fezco onu bu konu da uyarsa da Rue söz dinlemeyen biri yani başına bir işler geleceği belli. Lexi’den şu şekilde bahsedebiliriz; kendisi dizideki diğer karakterlere göre daha zeki, sakin ve sosyal ilişkiler olarak daha geri planda. Üçüncü bölümden de gördüğümüz gibi kendisinin başlattığı bir tiyatro oyunu yavaşça onu tanımamıza sebep olacak. Eğer son bölümler de tiyatro oyunu sergilenir ise oyun sırasında bir takım olaylar yaşanabilir. Karakterler birbirleri ile yüzleşmek zorunda kalabilirler. Biliyoruz ki Cassie ve Maddy çok yakın iki arkadaşlar fakat Cassie Nate’e aşık ve onun dikkatilerini çekmek için elinden geleni yapıyor. Bu durum Cassie ve Maddy arasında büyük bir olaya sebep olacak gibi.

Elliot karakterini de unutmamak lazım. Kendisi Jules ve Rue ikilisinin arasına çok güzel girdi ve kaynaştılar. Jules sevdiği kadından Rue’a bahsettiği zaman bir sorun çıkmadı fakat Elliot ile tanışmasını kıskandı. Dediğim gibi Jules biraz toxic bir kişilik. Nate’in babasını da gördük ve şaşırdık. Kendisi Nate’in annesine aşık değil ve gerçekten sevdiği arkadaşına kavuşamamış. Kat için ise durumlar yavaştan değişmeye başlıyor. Sevgilisi ile sanki ısınamamış bir birliktelik yaşıyorlar. Ailesi ile tanışması ve annesinin garip sorular yöneltmesi onun canını sıkmış gibi. Genellikle dizinin bu sezonu hızlı ve kaos ile başladı. Devamında neler olur merakla bekliyorum.

Euphoria Genel Olarak Nasıldı?

Euphoria beni tatmin etti ve açıkçası büyük umutlar ile başlamamıştım. Bu tarz dizilerden çok hoşlanmasam da bir noktada şarkıları ve sinematografisi beni çok cezbetti. Dizinin kadrosu da çok zengin ve yetenekli. Devam bölüm ve sezonlarının da bu şekilde güzel ve başarılı devam edeceğinden eminim. Umarım gelecek bölümler bizleri mutlu eder.

okuyor, yaratıyor, yazıyor ve oynuyor!