Yetişkin Animasyonları | Eğlenceli Bir Hafta için Öneriler

Güzel bir haftaya başlangıç yapıp uzun, kısa sürede izleyip keyiflendirecek yetişkin animasyonları kategorisindeki yapımları sizin için listeledim.

Close Enough – Yetişkin Animasyonları

Regular Show dizisinden tanıdığımız yönetmen ve yapımcı Jg. Quintel’in üstlendiği dizi eğlenceli ve kısa serüven ile ilk sırada yer alıyor. Yıllar önce boşanmış ve en yakın arkadaşları ile aynı evde kalan Emily ve Josh’un kızları ile maceralarını anlatıyor. Çerezlik ve eğlenceli!

Close Enough

Inside Job

Amerika ile nasıl dalga geçilir? Kısa süre önce Netflix’de yayınlanan ve tek sezon ile ekranlara gelen Inside Job; Amerika Birleşik Devletleri için çalışan bir bilim insanı topluluğunu anlatıyor. Başrolümüz Reagen, Amerika’nın geleceği için uğraşırken bir yandan da emekli bilim adamı olan babası ve sorumsuz iş arkadaşları ile geçinmek zorundadır.

inside job

Disenchantment

Simpsonlar ve Futurama dizilerinin yapımcısı olan Matt Groening bu sefer çizgisini bozmadan devam ediyor. Bir prensesi ve onun maceralarını anlatan yapım klasik yetişkin animasyonları tadında bolca aptallık ve aksaklık içeriyor. Animasyon tarzı ve seslendirme ekibi olarak asla yabancılık çekmeyeceğimiz dizi size güzel bir hafta geçirme şansı veriyor!

disenchantment

Daria

MTV’nin göz bebeği dizimiz Daria ve onun çevresinde gelişen sosyal meseleleri anlatıyor. Kısa olmasa da bize bir ergenin gözünden dünyayı güzel bir şekilde anlatıyor. Depresyon, partiler, aşk, arkadaşlık ve popülerite gibi konuları anlatan dizi yetişkin animasyonları olmasından öte aslında eskilerin en beğendiği yapımdır. Daria ve sosyal hayatı!

Daria

Beavis and Butt-Head

Mike judge tarafından yaratılan ve Daria dizisinin aslında bir nevi devam ve öncesi kabul edilen yapım, iki erkeğin bir koltukta oturarak yaşamlarını sürdürmelerini anlatır. 90’ların klasiği olan yapım ayrıca rock ve metal müzik kültürünü de göz önünde çokça bulundurur.

yetişkin animasyonları
beavis and butt head

BoJack Horseman

Bir at nasıl depresyonda olabilir? 90’ların televizyon yıldızı BoJack gün geçtikçe yaşlılık, aşk ve yalnızlık ile uğraşmak zorunda kalır. Popüleritesini zamanla kaybeden BoJack’in yaşamını nasıl sürdürdüğüne ve etrafında gelişen saçma-komik olaylara şahit oluyoruz. Yetişkin animasyonları denince ilk akla gelenlerden.

yetişkin animasyonları
BoJack Horseman

Bob’s Burger

Bir burger restorantı işleten Belcher ailesini konu alan dizimiz. Ailenin komik ve eğlenceli anılarını ekrana getiriyor.

yetişkin animasyonları
Bob’s Burger

okuyor, yaratıyor, yazıyor ve oynuyor!