Süper Güçleri Olmayan Bir Kahraman; KEVIN

KEVIN PROBABLY SAVES THE WORLD: Umut verici ve fantastik bir diziyle içinizi ısıtmak ister misiniz?

Süper kahramanların hem dizi hem de film sektörünü tekeline almaya başladığı bugünlerde, durumdan pek de şikayetçi olmayan bizler bile bazen değişiklik arayabiliyoruz. İşte “Kevin Probably Saves The World” adlı bu dizi tam da bu noktada devreye giriyor ve “Bizim 36 süper kahramana değil, 36 iyi ve erdemli ruha ihtiyacımız var” diyerek farklı bir bakış açısı getiriyor. Uçmaya, zamanı bükmeye veya ölümsüz olmaya gerek duymadan basit eylemlerle de insanlara yardım edilebileceğini hatta bu şekilde tüm dünyanın kurtarılabileceğini savunuyor.

Kahramanımız Kevin, klasik sosyal normlara göre gayet başarılı ama duygusal açıdan tatminsiz bir hayat sürerken dahafazla dayanamayacağını anlıyor, intiharı deneyip başarısız olunca da ikiz kız kardeşinin ısrarları üzerine kasabaya dönüp uzun zamandır görüşmediği kardeşi ve yeğeni ile yaşamaya başlıyor. Fakat her şey, döndüğü gece evlerinin yakınına düşen meteorun aslında bir çeşit melek, ya da kendi tabiriye “Tanrı’nın Savaşçısı” olan Yvette‘i getirmesiyle karışıyor.

Yalnızca Kevin’ın görebildiği Yvette ondan dünyadaki diğer erdemli ruhları bulmasını istiyor. Erdemli bir ruh olmasına karşın hayatı boyunca bencillik içinde yaşamış olan Kevin, biraz da yapacak daha iyi bir işi olmadığından bu görevi kabul ediyor.

KEVIN PROBABLY SAVES THE WORLDYanındaki görünmez kişiyle herkesin içinde konuşmaktan kaçınmayarak ve amacı belli olmayan işlerin ardına düşerek kısa zamanda çatlak damgası yiyen Kevin, etrafındakileri umursamayarak yoluna devam ediyor. Erdemlileri bulmanın yolu, evrenin onu yönlendirdiği kişilere yardım ederek bu sayede bir görü kazanmaktan geçiyor.

Tüm karakterlerin zayıf ve tuhaf yönlerini korkusuzca sergiledikleri, karizmatik olmak gibi bir kaygılarının ise bulunmadığı bu dizi birinci sezonunu 16 bölümle tamamladı ve ikinci sezon onayı bekliyor. Büyük bütçeli yapımların arasında yüksek reytinglerle öne çıkamasa da kendi hayran kitlesini yakalamış durumda.

Sinema ve dizi meraklısı