“GOLDEN KAMUY” Animesi Nisan 2018’de Yayınlanmaya Başlayacak

Golden Kamuy fragmanının yayınlanmasıyla Sugimoto Saichi’nin Kobayashi Chikahiro ve Asirpa’nın Shiraishi Haruka tarafından sesleneceği açıklandı. Uyarlanan eser, Haftalık Young Jump’da (Shueisha) yayınlanmaya devam eden, Manga Taishō 2016’da ödül kazanan ve satışları 3,5 milyonu aşmış “Golden Kamuy” (Noda Satoru) mangası. Eser, kuzeyin toprağı Hokkaido’da, Ainulardan (Japonya’da yaşayan bir yerli halk) çalınan altınlar etrafında dönen, bir hayatta kalış mücadelesi hakkında.

golden kamuy
Golden Kamuy poster

Golden Kamuy hikayesi:

Meiji döneminin sonlarındaki Rus-Japon savaşının kahramanı “Ölümsüz Sugimoto” lakaplı Sugimoto Saichi bir amaç uğruna yüklü miktarda altın elde etmek için Hokkaido’ya gider. Orada Ainu’lardan çalınmış olduğu söylenen, kısa yoldan köşeyi dönmesini sağlayacak kadar büyük bir altın gömüsünü bulma fırsatı birdenbire eline geçer. Gömü Abashiri Hapishanesinde tutuklu bir adam tarafından saklamış ve yirmi dört kaçağın vücudundaki dövmelerse gömünün saklandığı yerin ipuçlarıdır.

Asirpa

Bu sırada, bozayı saldırısına uğrayan Sugimoto’ya bir Ainu kızı yardımcı olur. Asirpa isimli bu kızın babasını, altın gömüsünü çalan adam öldürmüş. Bunun üstüne, Sugimoto’nun harekete geçişinden etkilenmişcesine pek çok kişi harekete geçer. Altın gömüsünün peşindeki gizli hareket eden kuzeyin en güçlü takımı Yedi Usta Takımı ve sırtında dövmeleri taşıyan kaçaklar da bunlar arasında. Muhteşem kuzey topraklarında geçen bu kısa yoldan zengin olma amaçlı hayatta kalma oyununun sonuysa…

Golden Kamuy Fragmanı

Anime haber ve makaleleri.