Şeytan Dedektifçilik Oynarsa; LUCIFER – Pilot Bölüm İnceleme

Lucifer ‘ın modern versiyonunun DC Comics tarafından resmedilmiş halinin dizisinin pilot bölümü kısa süre önce yayınlandı.

Karşımızda çizgi romandaki gibi sarışın bir karakter olmayacağı zaten düşünülen bir şeydi. Bilindiği üzere çizgi roman karakterlerinin dizi veya sinema versiyonlarında karakterin görüntüsünden çok o karakteri canlandıracak kişinin uygunluğu önemsenmekte. Bunun örneklerini yıllar boyu gördük. Pilot bölüm için konuşacak olursak esmer bir oyuncu olan Tom Ellis bu rolün altından kalkabilecek gibi.

lucifer çizgi roman

Lucifer Morningstar Dünyada

Peki ne oluyor da, şeytanın yolu dünyamıza düşüyor? Cevabı kısaca, cehennemden sıkılıp tatil yapmak için dünyaya gelmesinden ibaret.

Lucifer Dizi
Lucifer Dizi

Dizinin başlarında karakterimizi siyah üstü açık bir arabada son ses müzikle giderken görüyoruz. Tabi yüksek hızla bu şekilde giderken bir polis tarafından durdurulacak olması da aşikar. Dizinin ilk 5 dakikasında, karakterimiz numarasını gösteriyor. Bu da ilerde yapabileceği şeyler için bir işaret niteliğinde olmakta.

Şeytan Dedektifçilik Oynarsa

Lucifer’ın zamanında yardım edip, şöhret sahibi yaptığı insanlar mevcut. Hal böyle olunca çevresi de oldukça geniş. Ama çoğu zaman gelip kendisini dürterek cehenneme dönmesini söyleyen Amenadiel isimli melekten nefret ettiğini daha ilk bölümden görebiliyoruz. Ayrıca dünyada gittiği barda barmaid olarak çalışan zebanileri de var. Tabi çoğu bu durumdan memnun değil. (Bu Lucifer da amma keyif adamıymış ya) Her boş bulduğu zamanı bara gidip içki içmekle harcaması pek hoşuma gitmedi açıkcası.

chloe

Şöhret sahibi yaptığı kişilerden birinin bir tetikçi tarafından öldürülmesi onun kanına dokunur ve olay yerine gelen Dedektif Chloe’ye suçlunun bulunması için yardım etmek ister sonrasında olaylar gelişir.

amandiel

Dizi eğlenceli. Ayrıca rahat bir kafayla izlerseniz bazı sahnelerde sizi güldüreceği net. Pilot bölümden yola çıkarak dizinin geleceği hakkında yorumda bulunmak yanlış olur fakat Lucifer daha çok özel güçlerini göstermediği takdirde Mentalist dizisinin eğlenceli bir versiyonu olmaktan öteye geçemeyeceğini söyleyenler de mevcut ki, ben de buna katılmaktayım. Güzel oyuncu Lauren German‘ın da oyunculuğu da dizinin ilerleyişinde etki edecektir diye düşünüyorum.

Lucifer-dizisi

Özetle; Lucifer’ı izleyip izlememek konusunda şüpheleriniz varsa ve beklentiniz çok yüksek değilse, izleyin derim.