KUNG FU PANDA: THE DRAGON KNIGHT | Pandamız Bu Kez Dizi Olarak Karşımızda

Kung Fu Panda: The Dragon Knight, Netflix için Mitch Watson ve Peter Hastings tarafından geliştirilen bir Amerikan CG animasyonlu televizyon dizisi. dizinin şimdilik 2 sezonu ve toplamda 23 bölümü var. Yapım hakkında konuşmaya geçmeden önce ülkemizin başından geçen vahim olay ve felaket hakkında birşeyler yazmak istiyorum.

Biliyorum ülkece çok acı sonuçları olan bir olay yaşadık. Bizler o şehirlerde yaşamasak da ikincil travma denen şeyi yaşadık ve yaşıyoruz. Haberleri takip etmeyince suç işlemiş gibi, sıcacık evde oturup yemek yerken utanç içinde hissediyoruz kendimizi. Yüzlerce km öteden sadece yardım bağışında bulunabiliyoruz çünkü elimizden başka bir şey gelmiyor. Uzmanlığı olan insanlar yardım ediyor diye içimizi rahatlatıyoruz ve her yeni haberde seviniyoruz.

Bunu üzülerek söylüyorum ama hayat devam ediyor çünkü etmeli. Evet yemek yerken iştahla yemiyoruz, uyuduğumuzda sanki biz deprem yaşamışız gibi birden sıçrıyoruz uykumuzdan, işe giderken bizi haberleri takip etmekten alıkoyduğu için işimizden nefret ederek gidiyoruz ama hayatın devam etmesi gerek. Bizim bu travmayı atlatıp kendi ruh sağlığımız ve yine depremzedeler için güçlü olmamız gerek çünkü onların bize haftalarca, aylarca yine ihtiyacı olacak. Onlar için yine belli aralıklarla bağışlar ve yardımlar toplamamız ve yanlarında olmamız gerekecek.

Deprem bölgesinde değilim ama depremden 5 gün sonra ilk iş günümde insanlardan nefret ediyordum gezip eğleniyorlar hatta gülüyorlar diye. Daha o felaketin üstünden bir hafta bile geçmemişti. O gün bitmedi bana. Her molada açıp haberlere baktım hep. Sonraki gün işe gittiğimde ilk günkü kadar kötü değildim. Olayları unutmuş değildim ama kendimi salmak ve sadece ağlamak kimseye yarar sağlamıyordu.

5 gün boyunca durmadan haberlere maruz kalmak ve hiç sosyalleşmemiş olmak beni bitirmişti ve ben bunu işte arkadaşlarla konuşurken anladım. Onlar için bir faydamız olsun bile istiyorsak önce bu travmayı aşmamız gerek. Haberleri izlerken bilgisayarda sadece çizgi film açıktı. Hele Po’yu çok severim. Filmlerini bilenler bilir. İkinci filmde Lord Shen topla Po’yu vuruyor ve Po nehre düşüp sürükleniyor. O sahnede çok ağlamıştım ama kahramanlar ölmez ya da ölseler bile bize ilham olmaya devam ederler düsturu var bu çizgi film serisinde. Ve Po, o kadar saf ve masum ki. Onu bu yüzden de seviyorum. Şimdi gelelim bu diziye….

KUNG FU PANDA: THE DRAGON KNIGHT
KUNG FU PANDA: THE DRAGON KNIGHT


Kung Fu Panda: The Dragon Knight, Netflix için Mitch Watson ve Peter Hastings tarafından geliştirilen bir Amerikan CG animasyonlu televizyon dizisi. dizinin şimdilik iki sezonu ve toplamda 23 bölümü var. Şimdi size kısaca sezonları tanıtacağım.

Kung Fu Panda: The Dragon Knight 2. Sezon

Film serilerindeki kötü adamları yendikten sonra ülkeye barış ve huzur hakim olmuştu ve Po’nun hayatı da sıradanlaşmıştı. Bu hımbıllığı üzerinden atmak için Po tabi ki kendine bir macera-görevi uydurdu. “Çin’de yemek turu” ve ilk durağı da WuGao Zırh Eldiveni‘nin olduğu yer. Hem bir lezzet durağı hem de bir ustaya ait olan bir silah olması Po için tabi ki neden ilk durak olduğunu açıklıyor.

Tam yemek yemeyi beklerken, eldivenin çalınma haberleri kulağına geliyor ve tabi ki Usta Ejderha olarak harekete geçiyor. Fakat Po’nun bu masumane çabası hırsızların eldivenle birlikte kaçmasına neden olduğu ve köyü de yerle bir ettiğinden dolayı Po, köyden kovulur. Evine vardığındaysa İmparator’un Usta Ejderha ünvanını ondan almış olduğunu öğrenir ama tek kötü haber bu değildir tabi ki. Hemen arkasında duran tekinsiz bir yabancı. Kısa bir dövüş sonrasındaysa yabancı Usta Ejderha için geldiğini ve kendisinin de Şövalye olduğunu söyler. Eldiveni çalan gelincikleri İngiltere’den beri takip ettiğini ve onun yüzünden kaçırdığını söyler. Po ise tabi ki ona ve kendine yardım planı sunar. İki gelinciği yakalayıp şövalyeye teslim etme ve eldiveni de ait olduğu köye götürerek usta ejderha ünvanını geri almak. Ve böylece macera başlıyor.


Kung Fu Panda: The Dragon Knight 2. Sezon

Kendisine Gezgin Kılıç diyen şövalye ile hırsız olan iki gelinciği (Klaus ve Veruca) kovalayan Po’nun maceraları tam gaz devam ediyor ama daha fazlasıyla. Aralarında bir arkadaşlık ve güven de oluşan bu çılgın ikili aslında aradıklarını bulurken onun büyük bir şeyin küçük bir parçası olduğunu keşfediyorlar. Meğer daha fazla antik silah varmış ve Klaus ile Veruca onları ele geçirmeye çalışırken Po ve Gezgin Kılıç onlardan önce ele geçirmek için hızlı ve daha akıllı davranmak zorunda kalacaklardır. Ve bu macera boyunca da yer yer gülüp eğlenirken yer yer de duygusallaşacaklardır.


MERAKLI GERÇEK

Netflix için özel hazırlanan bu dizi serisi orijinal filmdeki hikaye ve mekanlardan biraz bağımsız. Şöyle ki; Po’nun babasının (Bay Ping) filmde atalarından kaldığını söylediği erişte dükkanı burda tamamen farklı işlenmiş ve Bay Ping’in çok farklı bir tarafını görüyoruz. O sadece minik oğlu için endişelenen bir baba değilmiş meğer. Bu hikaye Korkusuz Beşli’den ayrı olduğu için mekanı da ayırmışlar. Baba oğul dağ başında bir yerde yaşıyorlar. Gezgin Kılıcın Tikal’de söylediği şarkı da çok etkileyiciydi. Sesi gerçekten de melek gibiydi. O sahneyi çok beğendim. İlk sezon Çin’de geçerken, ikinci sezon Hindistan ve açık denizde geçiyor. Üçüncü sezon da kanaatimce İngiltere’de geçecek ama henüz üçüncü sezonla ilgili bir haber yok maalesef. Yetişkinlere bile çocuksu masumiyeti hatırlatan Po film serisini ve dizi serilerini seviyorum. Umarım sizler de seversiniz. Şimdiden iyi seyirler ve tekrardan hepimizin başı sağolsun.