HOW I MET YOUR MOTHER Sit-com Aleminin En İyilerinden

2005 yılında yayın hayatına başlayan ve 2014 yılında final bölümü ile sevenlerini üzen How I Met Your Mother, finali üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin her sene farklı izleyicilerin dikkatini çeken diziler arasında yer almaktadır. Dizinin bu kadar çok sevilmesinin temel sebebi yaşanan dostlukların ve aşkın izleyiciye saf haliyle sunulmuş olmasıdır. Dizide yer alan karakterler 9 sezonun sonunda ailenin bir parçası haline gelmiş gibi hissedilmektedir.

Dizinin Konusu

Dizi, ABD’de çekilmiş bir sit-comdur. Dizide birbirinden farklı 5 arkadaşın günlük halleri, yaşadıkları komik durumlar, aşk maceraları ve başlarından geçen absürt olaylar anlatılmaktadır. Dizinin ana karakteri Ted Mosby’dir. Ted, çocuklarını karşısına alarak anneleri ile tanışma hikayesini anlatmak ister. Dizinin iki yönetmeni kendilerini Ted ve Marshall aracılığı ile izleyiciye aktarmıştır.

How I Met Your Mother Dizisinin Karakterleri

Dizinin ana karakteri Ted Mosby, mesleğini çok seven ve yeni mezun olmuş bir mimardır. Hayatının aşkını bulabilmek amacı ile kadınlarla arkadaşlık kurmaya başlar. En yakın arkadaşları Lily ve Marshall’ın etkisinde kalarak kendisini tamamlayacak bir kadınla evlenme hayalleri kurmaktadır. Bir gün karşısına Robin çıkar ve işler değişir.

Dizide yer alan eğlenceli karakterlerden biri olan Marshall Eriksen, çocuk ruhlu olmasının yanı sıra oldukça farklı özelliklere sahip bir avukattır. 9 yıllık sevgilisi Lily Aldrin ile bir elmanın iki yarısı gibilerdir. Lily, bir anaokulunda İngilizce öğretmenliği yapmaktadır. Bu ikili birbirlerini tam anlamıyla tamamlamakta, aşkın ne anlama geldiğini seyirciye muhteşem şekilde aktarmaktadırlar.

How I Met Your Mother evreninin tartışmasız en farklı karakteri Barney Stinson’dır. Ne iş yaptığı hakkında kimsenin bir fikre sahip olmadığı Barney, oldukça zengindir. Birçok kızın Tanrının adını sayıklamasına neden olduğunu söyleyerek kutsal beşlik isteyen Barney, cinsel ilişkiler açısından bir uzmandır. Aynı zamanda kutsal kanununun da yazarıdır. Ted’in hayatındaki özel kadın olarak gördüğü Robin, Kanadalı olduğunu her fırsatta hissettiren oldukça sert bir mizaca sahip muhabirdir.

Dizi, finalinin üzerinden 5 sene geçmesine rağmen hala kendisine yeni izleyiciler bulabilecek bir yapıya sahip. Bu nedenle efsanevi diziler arasında yer alıp dizi tavsiyesinde bulunan kişilerin listesinde de kendine yer bulmaktadır.