Agents of SHIELD 6. SEZON 7. BÖLÜM İncelemesi

Önemli detaylarla süslü olan bu bölüm ile birlikte Agents of SHIELD’ın 6. sezonunun yarısından fazlasını geride bırakmış olduk. Sezonun bitimine sadece 6 bölüm kaldı ve beklentilerimiz hala çok yüksekte. 6. bölüm ile ilgili bir yazı yazmadım, çünkü üstüne konuşacak bir şeyim yoktu açıkçası. Fitz ve Simmons’un karşılaşması, yüzleşmesi beklediğimiz bir şeydi zaten. Bu karşılaşmanın tadını çıkarmamız için de böyle bir ara bölüm yapmışlar. Kısaca bölüm ile düşüncelerim ise şu şekilde: böyle ara bölümü bir başka dizi yapmış olsaydı ‘bu ne ya? Hiçbir şey olmadı, bomboş bölüm yapmışlar’ derdim. Ama mesele AoS olunca ara bölümleri bile büyük zevkle izleniyor. SPOILER uyarımızı yaptıktan sonra 7. bölümün detaylarına geçelim:

Uzay Macerası:

Agents of SHIELD 6. SEZON 7. BÖLÜM
Agents of SHIELD 6. SEZON 7. BÖLÜM

Fitz, Simmons ve Enoch tanıdık Kitson şehri kumarhanesine ışınlandılar. Ve burada aranan suçlular oldukları için mekan sahibinin hüzuruna çıkarıldılar. Fitz ve Simmons ölümcül kumarın oyuncuları pozisyonuna düşmüşken Izel isimli bir karakter gelip onların kurtulması patrona rüşvet verdi ve onları Dünyaya giderken yanında istediğini söyledi. Bu kısımla ilgili ufak bir sıkıntım var. Bölümün başında saçı sakalı bir birine karışmış bir adam gösterdiler ve ölümcül kumar oyununda onun da bir suçlu olduğunu ve bizimkilerin yanına yattığını gördük. O noktada bizim ajanların kurtulacağı ve o garibin öleceği çok barizdi. Hafiften bir tembel yazarlık söz konusu sanki. Onun dışında bu hikayenin kişisel olarak beni tatmin etmemesinin bir diğer noktası da Dünyaya dönüş böyle kolaylıkla çözülmesi oldu. Uzay maceralarından ekstra zevk alan birisi olarak Fitz, Simmons ve Enoch üçlüsünü Dünyaya dönüş yolu ararken izlemeyi çok isterdim. Ama belli ki, yazarlar sonlara doğru bütün ekibi bir araya toplamak istiyor. Izel karakterinin nereye bağlanacağı da merak konusu. Son sahnede elindeki bıçak yanılmıyorsam Sarge’ün bıçağına benzer bir bıçaktı. Belki de ‘yaratıcıları geliyor’ repliği ile kastedilen Izel’dir. Ve son olarak Enoch’a veda ettik. Ama çağrı cihazı bırakmasından sezon sonunda geri döneceği düşüncesine kapılmamız pek çılgınca olmaz sanırım


SHIELD ve Sarge:

Agents of SHIELD 6. SEZON 7. BÖLÜM

Dünyamızda da ilginç olaylar devam etti. SHIELD tarafından yakalanan Sarge ve ekibi başta konuşmak istemedi. Çünkü kaçış planları varmış ve Jaco’nun bir ‘ejderha’ olduğunu anladık. Daisy’nin Sarge’ü görünce ikilem yaşamaması, direkt ‘o Coulson değil’ modunda olması sanırım bu ikilemleri önceden izlemiş olduğumuz için. Ama yine de onun da ikilemde kaldığı sahneler izlemek isterdim. Deke’in Daisy’e yazdığı saçma sapan sahneler yerine bunu izlemeyi tercih ederdim. Geçen sezon Deke’i ne kadar sevdiğsem, bu sezon Deke ve onun etrafında dönen olaylardan o kadar bunalıyorum. Sezonun en zayıf halkası bence.  İki Shrike yakalayıp üsse getirmeye çalışan ajanların planı alt üst olduktan sonra Sarge’ü serbest bırakmak zorunda kaldılar ve Shrike denen yaratıkların soğuğa karşı dirençsiz olduklarını öğrenmiş olduk. Sarge ve SHIELD bundan sonra birlikte hareket edeceklerdir. Yöntemlerini hoş karşılamasalar da şu an dünyayı tehdit eden tehlike hakkında en fazla bilgi sahibi olan Sarge’den faydalanmak isteyecekelerdir. Shrike’ların yaratıcısının kim olduğuna dair ise Izel dışında bir şüphelimiz yok şimdilik.

Şu noktaya kadar keyifli bir şekilde ilerleyen dizi bakalım bundan sonra da bizi tatmin etmeye devam edecek mi?

Agents of 6. sezon bölüm incelemeleri için buraya tıklayabilirsiniz.