DOTA 2 – Epicenter Major Turnuvasının Galibi Belli Oldu!

Senenin Galibi Vici Gaming

Senenin son Major turnuvası olarak duyurulan Epicenter Major 2019 dün itibariyle sonlandı. Moskova’da Valve tarafından düzenlenen bu turnuva 1 milyon dolar ödül havuzuyla ilgileri de üzerinde toplamıştı. Turnuvayı ise köklü Çin takımlarından olan Vici Gaming kazandı.

Epicenter Major Galibi
Epicenter Major Galibi Vici Gaming

Hiçbir seriyi kaybetmeyen Vici bütün Epicenter Major’u domine eden ve kazanmayı da en çok hak eden takım olduğunu söyleyebiliriz. Bunun yanında turnuvanın MVP ise Liquid takımından popüler oyuncu Miracle oldu. Kendisi gerçekten de mucizevi bir çıkış yakalayıp The International kazanan isimlerden olmuştu.

Epicenter MVP
MVP Ödülünü Sahibi Miracle

Epicenter Major’un belki de ödül havuzundan daha değerli olan şey ise şüphesiz DPC puanlarıydı. Bu puanlar sayesinde takımlar The International 9’a gidebilecekler. Son DPC puanları dağıtan bu turnuva katılmak isteyen bütün takımlar için çok önemliydi. Daha önceki bir yazımızda katılmayı garantileyen takımları paylaşmıştık. Bu turnuvanın sona ermesiyle de katılacak 12 takım netleşti.

The International 2019 Katılımcıları
The International 2019 Katılımcıları

Bu 12 takım yanında katılacak 6 takım ise açık elemelerden gelecek. Şüphesiz bu 12 takım arasında en dikkat çekenlerden biri de The International 3 şampiyonu Alliance. Alliance 2013’te NaVi’yi mükemmel bir 3-2 lik seriyle yendikten sonra büyük bir çöküşe geçmişti. Bu yıla kadar da bir türlü istenen oyunları oynayamamıştı. Büyük bir kadro rotasyonu sonra bu sene eski kaptanlı Loda eşliğinde tekrardan The International sahnesinde gözükecekler. Umarız bize o eski heyecanlı maçlardan izletirler tekrardan. Bunun yanında maçları El Classico olarak nitelendirilen NaVi ise hala çöküşe devam ediyor. Bakalım gelecekte büyük sahnelerde bir daha El Classico izleyebilecek miyiz?

Siz de turnuva hakkında görüşlerinizi, Dota 2 dünyası hakkındaki tahminlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşabilirsiniz.