Agents of SHIELD 6. Sezon 3. Bölüm İncelemesi

Agents of SHIELD güzel bölümlerle sessiz sedasız yayın hayatına devam ediyor. Çok güzel iki bölümün ardından dün yayınlanan eğlence dolu bir bölüm ile ufak bir nefes aldık ve işler daha da ciddileşmeden önce bazı karakterleri ve aralarındaki kimyayı iyice oturtmuş olduk. SPOILER uyarımızı yapıp bölümün detaylarına inmeye başlayalım. İşte Agents of SHIELD 6. sezon 3. bölüm incelemesi.

Önceki yazılarımda uzay bilimkurgusuna aşık olduğumu belirtmiştim. Ve de bu dizide Coulson’dan sonra en sevdiğim karakter Leopold Fitz. Fitz’in hikayenin merkezinde konumlandığı, uzayda, farklı gezegende geçen bir bölüm benim için bir nimet. Bilimkurgu seven bir tüketici olarak ‘kumar çipleri dünyadakilerin neredeyse aynısı, içecek bardakları bile bizim dünyamızdaki gibi’ eleştiriler yapıp zayıf hayal gücü konusunda dert yanabilirim. Ama bu evrenin en göz önünde uzaylıları Kree’ler maviye boyanmış insanlar. Bunları kabul edip, bunları göze alarak değerlendirmek lazım. Bunun tam aksine Avcı karakterinin uzayda teleport olmasını sağlayan aleti bir bilimkurgu öğesi olarak çok sevdim.

Fitz ve Enoch

Dediğim gibi Fitz zaten bu dizinin en sevdiğim karakterlerinden birisi. Enoch da AoS sezonları arasında zayıf duran 5. sezonun en güzel detaylarından biriydi. Bu ikisinin kimyalarını da çok seviyorum. Ve bu bölüm aralarındaki ilişkiye yoğunlaşan sahnelere sahipti. Enoch’un sentetik yapısını gizleyebilecek özelliklere sahip olduğunu, Chronicom’ların sadece antropolojistlerden ibaret olmadığını ve bir Chronicom’un uzaktan başka bir Chronicom’un devrelerine erişme özelliğine sahip olduğunu öğrendik. Fitz ile en yakın arkadaş olduklarını gördüğümüz sahneler ise hem duygusal, hem eğlenceliydi.

Agents of SHIELD 6. Sezon 3. Bölüm
Agents of SHIELD 6. Sezon 3. Bölüm

Jemma, Daisy ve Zephyr Ekibi

İlk bölüm incelemesinde Daisy’nin bir müddet Jemma’ya destek çıkıp Jemma daha da sapıtırsa ona karşı tavır alacağını düşündüğümü söylemiştim. Ve öyle de başladı. Davis ve Piper hoşnutsuzluklarını dile getirirken Daisy Jemma’ya hak verir gibi konuşmaya başlayıp ‘bu görevin lideri benim, eve dönüyoruz’ diye bitirdi. Gümrük memurunun araya girmesi ile yeniden takım halinde çalıştılar. Ben yine de benim tahmin ettiğim şekilde olsaydı daha güzel olurdu, karakter derinliğinin daha güzel işlenirdi diye düşünüyorum ama hikaye gereği Fitz ve Jemma bu bölümün sonunda bir birini görmeliydi ve böyle bir yolu tercih ettiler. Eminim ki AoS yazarları benden daha iyi bir şekilde yazacaklar bölümü, o yüzden merakla devamında neler olacağını bekliyorum. Onun dışında yaşanan olaylar ise biraz bölümün komik tarafını beslemek içindi. Bu ekip bölümün başında ciddi bir şekilde olaylara müdahil olsalar da o garip uzay şekerlerini yedikten sonra girdikleri uyuşturucu etkisi ile komik sahneler izlettiler bize. Buna rağmen bol aksiyonlu sahneler izletmeyi de unutmadılar.

Agents of SHIELD 6. Sezon 3. Bölüm
Agents of SHIELD 6. Sezon 3. Bölüm

Sarge ve Gizemi

Bu bölüm bizim yerdeki SHIELD ekibini hiç izlemedik. Sarge karakterini ise sadece son sahnede ‘daha iyisini de, daha kötüsünü de gördüm. Hadi ortalığı dağıtalım’ derken izledik. Bir sonraki bölüm muhtemelen dünyamızdaki olaylara yoğunlaşacağız.

Uzun lafın kısası ben bu bölümü çok sevdim. Ama tabii ki bu bölümün eğlence dolu bir geçiş bölümü olduğunu göz önünde bulundurarak.

Siz bölümü nasıl buldunuz? Agents of SHIELD’ın gidişatından memnun musunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın