MCU’nun NEW AVENGERS Ekibi Kimlerden Oluşacak?

Marvel Sinematik Evreni’nde New Avengers ekibi içinde kimler olacak?

 

Endgame‘in üzerinden bir ay geçti ama film gişede rekorları alt üst etmeye devam ederken -Avatar’ı geçmesine çok az kaldı- biz de Avengers: Endgame sonrası MCU (Marvel Sinematik Evreni) ile ilgili yazılarımıza devam ediyoruz.

Bugün bahsedeceğimiz konu birçok şeyin sonunu getiren Endgame’den sonra Marvel evreninde yeni Avengers ekibini kimlerin oluşturacağı. Olasılıklar ve tahminler üzerinden gideceğiz tabii, kesinleşen bir şey yok elimizde.

Çok kısa olarak bu ekibin çizgi romanlardaki kökenine değinelim. Scarlet Witch kafayı kırıp evreni birbirine kattıktan sonra gelişen olaylarla Avengers ekibi dağılmıştır ancak dünyanın bu takıma hep ihtiyacı vardır ve bir grup yeni kahramanla New Avengers ekibi kurulur.

Çizgi romanlardaki bu ekibe benzer olarak MCU’da birkaç olay gördük aslında. Age of Ultron’un sonu ile beraber ya evrene yeni katılan ya da zaten var olan pek çok kahraman Avengers ekibine katılmıştı. Steve ve Natasha önderliğinde Vision, War Machine, Falcon ve Scarlet Witch’ten oluşan bu ekibe hayranlar New Avengers adını takmışlardı ki orijinal ekibimizden Hawkeye, Thor, Hulk, Iron Man çeşitli sebeplerle ekipten uzaklaşmıştı.

Ancak Endgame’de gelişen olaylardan sonra MCU’da var olacak yeni Avengers ekibine New Avengers titrini vermek daha makul olacaktır. Zira orijinal ekibimizden Tony ve Natasha hayatlarını kaybetti, Steve artık yaşlı bir adam, Thor artık Guardians ekibiyle, Hulk ağır şekilde yaralı ve Hawkeye normalde çoktan emekli olmuştu zaten, yani buradan geriye dönüş yok artık.

Endgame’e kadar gelişen olaylarla bazı kahramanlar MCU’daki rollerini yeni kahramanlara bıraktı aslında. Büyük üçlü için bunu çok rahat söyleyebiliriz. Tony’nin yerini kendisi ile benzer kişisel özelliklere sahip Strange, Thor’un yerini -her ne kadar Asgard’ın liderliğini Valkyrie’e bıraksa da- kendisi ile benzer güç seviyesine sahip Carol alacak. Steve her ne kadar kalkanını Falcon’a bırakmış olsa da MCU’da onun yerini dolduracak isim benzer liderlik özellikleri ile Black Panther olacak. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki Thor, Cap, Tony büyük üçlüsünün yerini Carol, Panther ve Strange alacak.

Spidey’nin ise yeni filminin son fragmanında da gördüğümüz gibi yeni bir Iron Man’lik rolü olacak gibi lakin Steve-Falcon-Panther durumuna benzetebiliriz bunu da. Ayrıca Spider- Man başlı başına çok büyük bir marka zaten, hala süper kahraman denilince akla gelen ilk üç isimden biri. Bir de daha önce de bahsettiğimiz Sony – Marvel anlaşmasının sorun oluşturabilecek kısımları var ki göreceğiz. Muhtemelen çoklu evrenlere Far From Home ile giriş yapacak olsak da bundan sonraki sürecinde MCU’nun, Spidey’nin büyük rol oynayacağını düşünmüyoruz.

New Avengers Ekibi
MCU’da New Avengers ekibi kimlerden oluşacak?

O kadar şey yazdın daha sadede gelmedin, dediğinizi duyar gibiyim. Zaten yeterince uzamışken olabilecek muhtemel isimlere kısa kısa değinelim.

Listemize başlayalım:

#1 FALCON: Aynı Steve gibi askeri eğitime sahip olan Sam Wilson, Cap’ten kalkanı da almışken oluşacak yeni ekibin lideri olabilir rahatlıkla.

#2 DOCTOR STRANGE: Endgame ile bizim takip ettiğimiz evrendeki tüm taşlar yok olup Zaman Taşı da bunlarla beraber gittiği için doktorumuzun koruyacak bir taşı da kalmadığına göre yeni ekibin ukalası pekala olabilir.

#3 ANT-MAN VE ÖZELLİKLE WASP: Çizgi roman kökenlerini düşündüğümüzde bu iki karakter de ilk Avengers ekibinde yer alıyordu. Hatta takımı Wasp kurmuşken kendisini yeni Avengers ekibinde görmememiz ayıp olur, belki yeni ekibi o kurar.

Wasp

#4 VALKYRIE: Ekipte yine bir Asgardlıya mı ihtiyaç duydunuz? Norveç’te bir tane olacaktı.

#5 (PROFESÖR) HULK: Endgame’de parmak şıklatma ile aldığı büyük yaradan ötürü Hulk bir süre savaş alanında ekibimize katılamayacak gibi duruyor. Filmin yönetmenleri de Hulk’ın kolay iyileşmeyecek büyük bir hasar aldığını söylediler. Ama tüm bunlar Bruce Banner’ın beynini kullanmasına engel değil ekibimizin. Hulk ”masa başındaki adam”ı olacak Avengers’ın.

#6 CAPTAIN MARVEL: Kendisinin intergalaktik bir kişiliği bulunması ve gücünün sınırlarının olmaması sebebiyle Avengers ekibinin daimi üyesi olacağını sanmıyoruz. Bundan sonra daha ”galaktik” ilerleyecek MCU’da Guardians ile birlikte yeni diyarları keşfetme görevini üstlenebilir.

#7 SPIDER-MAN ve WAR MACHINE: Tony Stark’ın varisleri olarak nitelendirebileceğimiz bu iki karakterden Spidey, Infinity War’da Tony tarafından bir Avenger ilan edilmişti zaten. War Machine de ağır teknolojik zırhlı bir karakter olarak Tony’nin olayına en yakın isim zaten.

#8 SCARLET WITCH: Sevdiği insanları teker teker kaybeden ve çıldırmaya en yakın isim olan Wanda, Thanos’a kimi güçlerini taze taze göstermişken belki mutantları MCU’ya sokan isim olur.

#9 BLACK PANTHER: Hazır Wakanda dünyaya açılmışken Kral T’Challa da yeni ekibin en önemli isimlerinden olacaktır. Sahip olduğu kaynakları da düşününce Panther en etkili Avenger’lardan olabilir.

Liste gittikçe genişliyor. Şimdi biraz daha spekülasyon kısmına geliyoruz.

#10 NAMOR: Atlantis Kralı daha önce Iron Man 2’de, çok yakın zamanlı olarak da Endgame’de “tease” edildi. Aquaman de başarı elde etmişken MCU’nun 4. fazı için düşünülebilir.

New Avengers Ekibi
Shang-Chi

 #11 SHANG-CHI: Marvel uzak doğulu bir kung-fu ustası olan bu karaktere film yapma aşamasında. Üçüncü Iron Man filminde çok kötü yansıtılıp hayranlar tarafından tepki alan Mandarin karakterinin oğlu olarak evrene katılabileceği düşünülüyor. MCU devamlılığı açısından bu hamle çok hoş olurdu açıkçası.

#12 DEADPOOL: Evet, belki de olabilecek en absürt isim ancak kendisinin çizgi romanlarda yakın sayılabilecek bir zamanda Avenger olmuşluğu var. Ayrıca son çıkan dedikodulara göre Marvel, karakteri Spider-Man’in üçüncü filmi ile evrene dahil etmeyi düşünüyormuş.

#13 WONDER MAN: Son olarak bir de Stan Lee’nin yarattığı Avengers üyelerinden birinden bahsedelim. Kahramanımız aslında MCU’da görünmeye yakındı hatta karakteri Nathan Fillion canlandıracaktı. Karakter GotG vol. 2’da yer alacaktı ancak yönetmen James Gunn karakteri kullanmaktan vazgeçmişti.

Daha çok spekülasyon yapılabilir tabii, bu son kısım ilerki dönemlerde MCU’da yer alacak olası kahramanlar gibi de oldu, Avenger olmasalar bile. Sizin bir Avenger oluşunu görmek istediğiniz karakter hangisi? Sizce Wolverine, Beast gibi hem X-Men hem Avenger karakterleri de MCU’da görebilecek miyiz? Yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşıp sitemizi ve yazılarımızı arkadaşlarınıza önermeyi unutmayın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.