WYNONNA EARP’ün Annesi Belli Oldu

Her şey, aynı anda umursamaz, komik ve tuhaf olabilen Wynonna Earp‘ün doğup büyüdüğü Purgatory (anlamı araf) kasabasına bir cenaze için geri dönmesiyle başladı.

Kahramanımız büyük büyük büyük dedesi Vahşi Batı’nın meşhur şerifi Wyatt Earp’ün Peacemaker adlı silahı ile öldürdüğü ve her nesilde tekrar tekrar dirilen Revenant’ları teker teker avlayıp öldürmek zorunda.

Tam da yine seçilmiş ama isteksiz bir kahraman klişesiyle karşı karşıya kaldık derken Wynonna‘nın çocukluğunda kapılarına dayanan kötü adamları vurmaya çalışırken öz babasını öldürüp ablasının kaçırılmasına sebep olduğunu öğrenip rahat bir nefes aldık.

 

Fakat hala dizinin çatlaklığından şüphe edenler için kahramanımızın düşmanları ile savaşmak için kurduğu takıma dedesinin en yakın silah arkadaşı olan ölümsüz Doc Holliday‘i de katıp bir de onunla bol bol flörtleşmesi sanırım kafi oldu.

Yok hala garipliklere doymadım diyenler için ablasının beklenmedik bir şekilde geri dönüşü ve küçük kız kardeşi Waverly‘nin içine şeytan kaçması da korkunç olduğu kadar eğlenceliydi de.

Gereksiz duygusallıklardan hoşlanmayanları bile Bobo Del Rey‘in aşırı çarpık aşk hikayesinde duygulandırmayı (azıcık da olsa) başardı.

SEZON 2 YENİ ŞEYTANLAR GETİRDİ

Sezon 2 ile ilgili fazla spoiler vermeden konuşmak gerekirse ortada, Earp’lerin ve takımının katıldığı biraz şaibeli ve biraz da şeytani bir örgüt olan Black BadgePeacemaker ile öldürülemeyen yeni ve çirkin karakterler ve en önemlisi de Wynonna‘nın yeni Earp varisine hamile oluşu vardı. Bu esnada Waverly’nin soyuna dair yeni bilgiler edinsek de soru işaretleri çoğalmaya devam etti.

WYNONNA EARP 2. sezonu, Wynonna’nın doğumdan sonra annesinin yardımını almaya gitmesiyle son buldu. Earp anneyi kimin oynacağı hayranları arasında büyük yankı bulmuştu. Yakın zamanda bu karakteri Megan Follows ‘un (Reign, Heartland) canlandırıcağı duyuruldu.

WYNONNA EARP Sezon 3‘ün çekimleri Calgary, Kanada‘da devam etse de henüz yayın tarihi açıklanmadı. Önceki sezonlara benzer olarak 2018 yazında seyirci ile buluşması bekleniyor.

Sinema ve dizi meraklısı