‘STAR WARS: THE MANDALORIAN’ Dizisinde PEDRO PASCAL Rol Alacak

Pedro Pascal, Disney yayın servisi, Disney + ‘da prömiyeri beklenen “Star Wars”  dizisi “The Mandalorian” da rol alacak.

Pascal’ın ismi bu rol için önceden de geçiyordu ama kaynaklar pek çok aktörün rol için düşünüldüğünü söylemişti. Şimdi ise içeriden bir kaynak Variety‘ye yaptığı açıklamada rolün aktöre teklif edildiğini ve anlaşma sağlanmak üzerinde olduğunu açıkladı.

Jon Favreau‘nun kaleme aldığı seri, İmparatorluğun çöküşünden sonrasını ve İlk Düzen’in ortaya çıkmasından önceyi konu alıyor ve Yeni Cumhuriyetin otoritesinden uzakta galaksinin dış kısımlarındaki yalnız bir silahşörün çektiği sıkıntıları takip ediyor.

Pedro Pascal – The Mandolarian

Disney, serinin ilk bölümünü “Star Wars: The Clone Wars” ve“Star Wars Rebels” te de çalışan Dave Filoni’nin yöneteceğini açıkladı. Serinin diğer bölümlerini ise, “Thor: Ragnarok”’ın yönetmenleri Taika Waititi, Bryce Dallas Howard ve “Dope” ‘un yönetmeni Rick Famuyiwa ve “Jessica Jones”un yönetmeni Deborah Chow yönetecekler.

Disney yaptığı açıklamada ayrıca, Diego Luna‘nın canlandırdığı “Rogue One” karakteri Cassian Andor için bir prequel serisi yapacağını da duyurdu.

Pascal, Tv ekranlarına yabancı değil. Daha önce “Game of Thrones” ta Prince Oberyn ve “Narcos” ta ise Javier Pena olarak karşımıza çıktı. Ayrıca “Kingsman: The Golden Circle,” “The Equalizer 2”  ‘de ve yakında yayınlanacak olan  “If Beale Street Could Talk”’ta da rol aldı. Son olarak ise Netflix’in “Triple Frontier” ‘i ve “Wonder Woman 1984”’ün çekimlerini tamamladı.

https://variety.com/2018/film/news/star-wars-pedro-pascal-mandalorian-series-1203023818/