STAN LEE’nin Ölümü Ardından Anime Yaratıcılarının Mesajları

Dünya pazartesi günü çizgi roman devrimcilerinden birinin kaybıyla yasa boğuldu. Amerikan çizgi romanlarının öncü isimlerinden Stan Lee, Los Angeles’ta yatmakta olduğu Cedars-Sinai Medical Center ‘da, 95 yaşında yaşama veda etti. Lee yaratıcısı olduğu Iron Man, X-Men, Spider-Man, Black Panther, The Mighty Thor, The Fantastic Four, The Incredible Hulk, Daredevil, Doctor Strange ve Ant-Man gibi karakterlerle, Marvel’de eğlence dünyasına tamamen yeni bir soluk getirdi. Onun zamansız kahraman karakterleri tüm dünyada insanlara ilham kaynağı oldu, Japonya da bunun dışında değildi.

Anime ve manga endüstrisi yaratıcıları, Lee’nin ardından taziyelerini bildirerek onunla ilgili anılarını paylaşıyorlar. Seslendirme sanatçısı Junichi Suwabe: “Stan Lee vefat etti … Başsağlığı diliyorum.”

JoJo’s Bizarre Adventure ‘ın yönetmeni Kohei Ashiya: ” Tüm hayaller, umutlar ve kahramanlar için teşekkür ederiz, Bay Stan Lee! Cennetten yarattığınız kahramanlara bakacağınızı düşünüyorum. Cameo’larda gülümseyerek.”

Stan Lee ve Hiroshi Nagahama‘nın The Reflection anime serisinin idolü ve seslendirme sanatçısı Hirona Murata: ”Bizimle birlikte çalıştığınız ve bize umutlar ve hayaller verdiğiniz için teşekkür ederiz. 9nine grubu olarak, THE REFLECTION animesinde tanıştığımız zamanları bir hazine olarak kalbimizde taşıyacağız.

Manga sanatçısı ve Shotaro Ishinomori‘nin eski yardımcısı Masato Hayase şöyle yazdı: “Ah, Stan Lee vefat etti … Ishinomori-sensei’nin odasında O’ndan aldığım Spider-Man illüstrasyon panosuna takılıp kaldım … Bir sonraki dünyada Stan Lee’nin mutluluğu için dua ediyorum. ”

Stan Lee'nin ölümü birçok kişiyi

Metal Gear Solid ve Death Stranding video oyunu yönetmeni Hideo Kojima, stüdyosu Kojima Productions’tan bir fotoğraf paylaştı.

Silent Möbius ve Nadesico manga sanatçısı Kia Asamiya: ” Stan Lee’nin ölüm haberi kalbimi parçaladı. Kaliforniya’da bir akşam yemeğinde tesadüfen karşılaştığımızı ve beni elimden gelenin en iyisini yapmam için cesaretlendirdiğini daha dün gibi hatırlıyorum. Bu, Uncanny X-Men’deki çalışmamdan önceydi. Teşekkür ederim. Taziyelerimi iletiyorum.

 

Saber Marionette J karakter tasarımcısı Tsukasa Kotobuki, bir Leopardon’ın omzunda oturan Stan Lee çizimlerini paylaştı.

Stan Lee’nin ölümü çoğu kişiyi üzdü. Lee, pek çok Marvel Comics serisinin TV’ye, filmlere ve animelere uyarlanmasında yardımcı oldu. Marvel Comics’in uyarlamalarında yaptığı cameolarla da ünlüydü.