THE CLONE WARS’ın İptal Sebebi London Comic-Con’da Açıklandı

Star Wars: The Clone Wars (Klon Savaşları) Disney’in 2012 yılında Lucasfilm’i devralmasını takiben iptal edildi. Boba Fett’i seslendiren Daniel Logan, hayranların oldukça sevdiği animasyon dizisi için, çünkü “çok fazla grafik içerikli” olmaya başlamıştı, diyor.

‘Star Wars: The Clone Wars’  ”Çok Fazla Grafik İçerdiği İçin İptal Edildi

London Comic Con’da konuşan Logan ,”Disney yapımı iptal etti. Biraz fazla grafik içerikli olmaya başlamıştı, aslında oldukça fazla grafik içerikliydi. Boba gerçekten iyi şeyler yapıyordu ve gerçek bir kelle avcısı olmaya başlamıştı. Aslında henüz yayınlanmamış 7 bölüm çekmiştik.” dedi.

Dizinin fişi çekilmeden önce seri, Fett’in gelişimini galaksinin en korkulan kelle avcısı haline getirmeye devam etti- bu, Logan için hayal kırıklığı yaratan bir kayıp:

‘“Ağlamıyorum, ancak bu bölümlerin bazılarını ve ne yaptığımı gördüğümde gözlerim dolmaya başladı.” dedi. “Yani onları gerçekten kaydettik … evet, hepsi bu kadarla kaldı. Geri gelebilirler, asla bilemezsiniz.”

2013’te The Clone Wars’un iptalini duyuran Lucasfilm, “animasyonlu programlamada yeni bir yön arayışı” için bir karar verildiğini söyledi.

Dizinin yayın hakları Netflix tarafından satın alındığında, içerik alımı bölümü başkanı Sean Carey, “yıllar içinde gerçekten eskidi, daha karanlık bir yere gitti ve artık Cartoon Network markasına uymadı” demişti.