‘THE WALKING DEAD’:  RICK GRIMES Gerçekten Öldü mü?

The Walking Dead’in yayınlanan son bölümünde Rick Grimes ‘in büyük vedası şok edici bir biçimde gerçekleşmiş olabilir!

Fanzadeler Dikkat: Yazımızın devamı The Walking Dead’in 9. Sezon 4. bölümüyle ilgili oldukça büyük SPOILER içermektedir!

Son bölümde bazı grup üyeleri Negan’ın hayatta kalıp kalmaması konusunda fikir ayrılığına düştüler ve bu da bölünmeye sebep oldu. Maggie kafasında Negan’ı tamamen öldürürken, Darly Rick‘in kafasını karıştırdı ve böylece Rick’i Alexandria’dan uzaklaştırdı. İkili bir tenhada konuştuktan sonra, kampı uyarmak ve yaklaşan büyük sürüyü uzaklaştırmak için ayrıldılar.

Rick büyük sürüye yaklaştığında atı ürkerek onu üzerinden inşaat demirleri üzerine attı. Demir Rick’in içinden geçmişti ve bölümün sonunda Rick ölmüş görünüyordu. Ancak Rick Grimes ölmedi. En azından şimdilik!

Andrew Lincoln’ün The Walking Dead’ten ayrılışı 5. bölümde gerçekleşecek. Rick’in en azından son bir bölüm için demir çubuklardan kurtulacağı garanti ama bir dahaki bölümde onun gerçek sonunu göreceğiz.

Rick Grimes’in öldürülmesi Lincoln’ün kendi ayrılma isteğiyle mi ilgili bilmiyoruz fakat hayranları karakter için hala umut besliyor. San Diego Comic Con‘da Lincoln, ComicBook.com’a şöyle söylemişti: ”Bu bölümde işim bitmekten çok uzak. Daha fazla bir şey söylemeyeceğim ama bu sezonu mutlaka izleyin.”