500 Milyon Hasılat Yapan VENOM İçin Devam Filmi Açıklaması Bekleniyor!

Venom filmini sevdiyseniz bu habere çok sevineceksiniz.  Venom gişede bir rekora daha imza attı ve bu da Tom Hardy’nin baş rolde olacağı Venom için devam filmi müjdesi anlamına geliyor.

Özellikle eleştirmenlerden iyi bir not alamasa da film izleyicileri Venom’u tam anlamıyla kucakladı ve film sadece dört haftada dünya çapında 500 milyon dolarlık hasılat elde etti. Film toplamda 508 milyon dolar hasılat yaptı. 100 milyon dolarlık bir maliyetle çekildiğini düşünürsek bu Sony Pictures için oldukça memnuniyet verici bir sonuç.

Venom devam filmi

Venom’um kâra geçmek için 450 milyon doları geçmesi gerektiği söyleniyor. (Pazarlama maliyetleri ve benzer giderler yukarıdaki rakamlara dahil değil.) Ayrıca Çin ve Japonya’da 700 milyon dolar gibi bir seviyeye çıkması dünya çapında da 750 milyon dolar hasılat yapması bekleniyor. Sonuçta daha yeni piyasaya sürüldü diyebiliriz.

Öyle görünüyor ki Venom, Captain America: The Winter Soldier ve Guardians of the Galaxy gibi sonuçlanacak ve 2018 bitmeden bir devam filmi açıklaması gelirse bu pek de şaşırtıcı olmayacak. Ama eleştirilere kulak asıp asmayacaklarını görmek gerçekten merak edilen bir şey.

Bu arada Sony’nin sıradaki işi Morbius the Living Vampire için çekimler Ocak ayında başlayacak.