RICK and MORTY 4. Sezon Tarihi Açıklandı! Yeni Sezon Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Uzun zamandır beklenen Rick and Morty 4. sezon için sonunda tarih geldi.  Kasım 2019’da yeni sezon geliyor. Açıklama resmi Twitter sayfaları üzerinden yapıldı.

 

Üçüncü sezonu 2017 Ekim ayında tamamlamasına rağmen, Rick and Morty 4. sezon geliş tarihi epeydir açıklanmamıştı. Ancak sonunda hayranların yoğun merakları sonucu cevap verildi. Rick and Morty 4. sezon kasım ayında bizlerle olacak. Dizinin yazarları Dan Harmon ve Justin Roiland‘a göre inanılmaz derecede başarılı olan Adult Swim‘in gösterisine henüz resmi bir yenileme hakkı verilmemiştir. Ana şirket Turner Broadcasting ile beklenmedik şekilde karmaşık bir sözleşme görüşmeleri gecikmeye yol açmış. Kurumsal çatışmanın sonuçta çözüleceğine inanılıyor olsa da, gösterinin dördüncü sezonu sınırda kalıyor.

 

Rick & Morty 4. Sezon İçin Tüm Seslendirme Ekibi Dönüyor

RICK and MORTY 4. Sezon
Chris Parnell (Jerry) – Justin Roiland (Rick & Morty ve daha bir çok karakter) – Sarah Chalke (Beth)

Rick & Morty’nin tüm seslendirme ekibi 4. sezonunda tekrar bekleniyor. Serinin yaratıcılarından Justin Roiland, alkolik deha süper bilim adamı Rick Sanchez ve Rick’in durmadan küçümsediği erkek torunu Morty Smith olarak tekrardan bizlerle buluşacak. Roiland aynı zamanda düzinelerce arka plan ve yan karakterleri seslendiriyor. Spencer Grammer, Morty’nin baştan başa kardeşinin maceralarının ayrılmaz bir parçası haline gelen ablası Summer olarak geri dönecek. Sarah Chalke, Beth Smith olarak Morty ve Summer’ın aileye anneden çok babalık yapan anneleri olarak bizlere dönüş yapacak ve ana kadro Chris Parnell‘in Beth’in bocalayan, acıklı kocası Jerry Smith‘i seslendirmesi ile tamamlanıyor.

 

 

Rick & Morty 3. Sezon Biterken Her Şey Normale Dönmüştü

Sezon 3, Rick & Morty için tartışmasız en karanlık sezonuydu. Rick yakalanıp dünya’yı bir uzaylı saldırısından kurtardıktan sonra, Beth Jerry’den boşanmak için hareket etmeye başladı ve aile büyük ölçüde kontrolden çıktı. Rick, aile terapisinden kaçınmak için kendini bir salatalık turşusu haline getirdi (I’M PICKLE RICK!), kazara intergalaktik süper kahraman takımını Vindicators‘ı öldürdü ve ABD başkanını Morty ile bir selfie çekilmesi için acımasızca olaylara kalkıştı. Citadel of Ricks’deki gelişmeler, uzun dönemli sonuçlar doğuracak gibi görünüyor ancak olaylar Beth ve Jerry’nin uzlaştığı bir ortama, beklenmedik bir dönüş yaptılar ve 4. sezon, sezon 1’in statüsünde yumuşak bir şekilde yeniden başlayacak duruyor.

 

Rick & Morty 4. Sezonun Hikayesi

Rick & Morty’nin 4. sezonunun hangi yöne çekebileceği hakkında çok az şey biliniyor. Dan Harmon, şovun resmi bir yenilenme eksikliğinden dolayı gerçek bir senaryonun yapılmadığını belirtti.

Şöyle ki, gösterinin, Evil Morty‘nin, Citadel of Ricks’i ele geçirmesi ve Birdperson‘un “Cyborg-Phoenixperson” olarak yeniden dirilişi gibi devam eden hikayelerin bazılarını tekrar gözden geçirilmesi muhtemel görünüyor. Şov, büyük ihtimalle, Beth’in ve Jerry’nin barışmasıyla, büyük bir ihtimalle Rick’in kargaşasıyla başa çıkacak. Bu geniş vuruşların ötesinde, hikayenin bir sonraki durağı hakkında pek fazla şey bilinmemektedir.

 

Rick & Morty 4. Sezon İçin Belirlenen Herhangi Bir Yönetmen Yok

Rick & Morty’nin dördüncü sezonu için onaylanmış herhangi bir yönetmen daha mevcut değil. Gösterinin Juan Meza-León, Dominic Polcino ve Bryan Newton da dahil olmak üzere geri dönmesi muhtemel görünen 2. sezondan bu yana düzenli olarak çalışan bir yönetmen ekibi var. (Newton, gösterinin ilk sezonundaki tek yönetmendi.) Ancak şovun geleceğiyle birlikte, bazı yaratıcı değişiklikler yapılabilir.

Rick & Morty 4. Sezon İçin Ortada Bir Fragman Bile Yok!!!!

RICK & MORTY 4. Sezon
RICK & MORTY 4. Sezon ne zaman başlayacak?

Rick ve Morty’nin dördüncü sezonu için gelmiş  bir fragman henüz mevcut değil. Ama yeni bir Rick & Morty içeriğimiz olmadığı anlamına gelmez. İkonik karakterlerimiz, hip-hop ikilisi Run The Jewels için bir süper şiddetli, Pulp Fiction’den ilham alan müzik videosunda rol aldı ve Adult Swim, “Bushworld Adventures” adlı Fools Day‘deki gösterinin tuhaf bir Avustralya parodi versiyonunu yayınladı. Videoları usulca aşağıya bırakıyorum, aynı zamanda Adult Swim’in resmi Youtube kanalından videolara ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Rick & Morty’nin 4. sezonu için şu anda hiçbir poster ya da tanıtım çalışması bulunmamaktadır.

  • Rick and Morty Sezon 4
  • Yayın Tarihi: Kasım 2019
  • Seslendirme Ekibi: Justin Roiland, Spencer Grammer, Sarah Chalke, Chris Parnell
  • Yönetmenler: Açıklanmadı
  • Yazarlar: Justin Roiland, Dan Harmon

 

 

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...