PUNISHER, DAREDEVIL Dizisinde “EN MARVEL” Haliyle

Bilindiği üzere Punisher, Marvel’in en baba anti kahramanları arasında. Daredevil  dizisinin 1. sezon  sorumlusu, Steven S. DeKnight, Daredevil’ın 2. sezonunu belki çekmeyebilir ama bu adam Punisher‘ın Netflix’e taşınmasında karar mekanizmalarından biriydi.

SlashFilm’e konuşan DeKnight: “John Bertnal tarafından canlandırılan Punisher, Daredevil dizisinde tanıtılmıştı. Bu karakter şimdiye kadar ekranlardaki Marvel Comics’e en yakın versiyon olacak. Karakterin şimdiye kadarki versiyonlarında harika şeyler yaptılar ama hiçbiri Marvel versiyonuna bu kadar yakın değildi.” dedi.

Punisher Daredevil dizisinde
Punisher Daredevil dizisinde Frank Castle’ın karizmasını nasıl yansıtacak göreceğiz

DeKnight, film projesi için Daredevil’in prodüktörlüğünü bıraktığı için biraz üzgün fakat karakterin her zaman en sevdiği karakter olacağını söylüyor ve ekliyor :

“Buffy’nin çekimleri sırasında Jeph Loeb ile ilk tanıştığımızda O’na Punisher’ı hazırlamaktan bahsetmiştim. Yani karakterin bende gerçekten farklı bir yeri var ve ayrıldığım için çok üzgünüm ama emin ellerde olduğundan da eminim. Bu hikâyenin başlangıcında Frank Castle hakkında konuştuğumuz her şeyden de memnunum.’’

Ne diyelim? Umuyoruz cidden dedikleri kadar bir Frank Castle görebiliriz.

Punisher yani Frank Castle Kimdir?

New York, Queens’de Sicilyalı göçmen bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Frank Castiglione -sonradan Castle- dindarlık yolundaydı. Dünyada tanık olduğu kötülüklerin miktarı karşısında hayal kırıklığına uğrayarak, ceza olmadan bağışlamanın olmayacağını kabul ederek ilahiyat okulundan ayrıldı. Dünyaya damgasını vurmaya kararlı olarak ABD Deniz Piyadeleri ve Donanma Mühürlerine katıldı. Dört görev turundan sonra Castle, fedakarlığı ve ülkesine olan bağlılığı için sayısız ödül aldı. Sonunda Frank, karısı Maria, kızı Lisa ve oğlu Frank Jr. ile vakit geçirmeyi başardı. Ancak Manhattan’ın Central Park’ında bir piknik sırasında bir trajedinin yaşanmasıyla hayatları sonsuza dek değişti.

Yanlış giden bir mafya anlaşmasıyla karşılaşan ve bir cinayete tanık olan Castle’lar olay yerinde tanık bırakmamak için gangsterler tarafından vuruldu. Yaralarından mucizevi bir şekilde kurtulan ancak ailesini kaybettiğini anlayan Castle, sorumluların yüzlerini ezberledi ve masum sevdiklerinin ölümlerinin intikamını almak için yola çıktı.

Ailesinin ölümüyle ilgili polis soruşturması, korkunç eylemi gerçekleştiren aynı suçlular tarafından sızıldıktan sonra, kötülük yapan herkesin şüphesiz hak ettikleri kınamayı almadığını fark etti. Frank, sadece ailesinin katledilmesinde parmağı olan suçluları değil, aynı zamanda kanundan ve doğruluktan kaçmaya çalışanları da takip etmeye karar verdi. Sevdiklerinin ölümünün intikamını alan Castle her suçlunun, Punisher adlı bir kanunsuz olarak yaptıkları yanlışlardan dolayı cezalandırılmasını sağlamaya odaklandı.