Japon Kız Arkadaş Edinme Servisi: Moé Date

Japonlara akıl sır erdirmek zor. Hem kültürlerinin zenginliği hem de teknoloji alanında hızlı ilerleyen kişiler olmalarından dolayı her gün yeni ve şaşırtıcı bir içerikle veya icatla karşımıza çıkabiliyorlar. Konumuz Moé Date.

Bu kez durum “Rent-a-Girlfriend”. Kulağa garip geliyor değil mi? Araba kiralama servislerine alışkın olduğumuz ülkemizde, Rent-a-Car cümlesini çok duysak da bu durum çok farklı.

Moé Date

Sizle lokantaya veya sinemaya gidecek kız arkadaş kiralama servisinden bahsediyoruz. Kadınlarla konuşmaya çekinen Japon erkekleri için kurs niteliğinde olan bu kurum, 10 kişilik bayan kadrosundan oluşuyor. Bir saati 55 $ iken üç saatlik bir çalışmanın bedeli ise 240 $. Moé Date adıyla hizmet vermekte olan ekipteki kızlardan hangisi ile bir randevuda bulunmak istiyorsanız, websitelerinden gerekli alanları doldurarak başvuru yapmanız gerekiyor.

Moé Date‘in kadrosunu gösteren video da aşağıda. (Profil resmi bile olmayan bu kanaldaki video 19.000 kez izlenmiş. Vay be!)

Peki bu kızlar kaç yaşındalar? diye sorarsanız, 18 ile 25 arasında değişmekte.

Rocketnews24 muhabiri Daiichiro’da bu haberi yapabilmek için 18 yaşındaki MoéDate çalışanı Ruka Ichikawa ile buluştu.(kesin bedavaya getirdi)

İşte o buluşmadan kareler

 moedate
Moé Date – Kıza karşı böyle durması hoş olmamış gibi.
moedate3
-Kendi suyumu öderim
moedate6
Hammm!
moedate8
Japon atasporu Karaoke’yi yapmasak olmaz
moedate9
Hadi, görüşmeyiiiiiz!