NETFLIX’in İptal Ettiği MARVEL Dizilerinin DISNEY’de Tekrar Hayat Bulması Mümkün mü?

Walt Disney‘in beklenen yayın hizmeti Disney + ‘ın başkanı Kevin Mayer, Marvel‘in Netflix Orijinal TV şovlarının Disney‘e gelebileceğini doğruladı! Herkesin akıbetini merakla beklediği iptal edilen Netflix‘teki Marvel dizileri hakkındaki bu haber umutlandırsa da ne yazık ki bu bilgi hala sadece bir olasılık.

İptal dalgası Iron Fist ile başlamıştı, bir hafta sonra Luke Cage ve son olarak da üçüncü sezonunun yayınlanmasının hemen ardından Daredevil‘dan üzücü haberleri aldık. The Punisher‘ın 2. sezonu gelecek ay yayınlana ve Jessica Jones‘un 3. sezonu post prodüksiyonda. Fakat her iki dizinin de bu sezonlardan sonrası gelecek mi belli değil. Çeşitli anlaşma problemleri ve kültür çatışmaları yüzünden Marvel serilerinin Disney’e geçmeyeceğine dair spekülasyonlara rağmen; dizilerdeki başroller, sosyal medya üzerinden iptaller konusundaki hayalkırıklarını dile getirip devam edeceğine dair umutlarını hayranlarla paylaşmışlardı. Yalnız, Netflix‘in Marvel dizilerinin haklarına (The Punisher hariç) en az 2020 tarihine kadar sahip olduğu detayı var ki, 2021 yılına kadar dizilerin yeniden ortaya çıkmasının pek olası olmadığını gösteriyor.

Mayer, bu yıl Walt Disney‘in doğrudan tüketiciye ulaşmasına ve uluslararası tekliflerine başkanlık etti; Netflix‘ten ayrılmaları takiben Disney +, ESPN + ve Hulu‘daki herhangi bir Disney yatırımını etkin bir şekilde yapmaya çalıştı. (Fox‘un satın alınmasına da katılmıştı.) Disney +, şimdiden çok izlenme garantili ‘seç ve öde’ tekliflerinde bulundu: Pixar, Marvel (film), Star Wars ve National Geographic. Netflix aboneliğini iptal etmeyi düşününen Marvel hayranları için ise iptal edilen Marvel dizilerinin yeniden canlandırılması, onların hiç düşünmeden gemiyi terk etmelerini sağlayabilir.


Mayer THR’ye iptal edilen Marvel dizileri hakkında konuştu.

THR‘ye konuşan Mayer, dizilerin uzun süreli başarısından ve Disney için değerinden bahsetti. Dizilerin Disney+‘da devam edip etmeyeceği sorulduğunda Mayer, “Onlar çok kaliteli diziler. Bunu henüz tartışmamıştık, ama bunun bir olasılık olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Yoğun hayran talebi göz önünde bulundurulduğunda, Disney‘in dizilere devam etme ihtimalinin bir blöf olmayacağını düşünmek ümit verici.

Sizin bu konudaki görüşleriniz neler? NETFLIX‘in İptal Ettiği Marvel Dizileri sizce Disney+‘ da bu diziler devam eder mi? Yoksa onca tepkiye ve başrollerin isteklerine rağmen bu dizilerin bir daha yeni bölümlerini göremeyecek miyiz? Yorumlarınızı aşağıda belirtebilirsiniz. Gelişmelerden haberdar olmak için Fanzade‘yi takip etmeyi unutmayın!