NETFLIX’in COWBOY BEBOP Uyarlamasının Oyuncu Kadrosu Belli Oldu!

Gün geçmiyor ki Netflix bir uyarlamaya daha imza atmasın. Bugün radarımızda doksanlar sonunun kült animesi Cowboy Bebop var. Netflix bir süre önce tüm zamanların en çok beğenilen animeleri arasında yer alan yapımı canlı-aksiyon olarak platformuna uyarlayacağını duyurmuştu. Son gelen haberler de dizinin oyuncuları ile ilgili. Resmi NX (@NXonNetflix) Twitter hesabından oyuncular ve karakterlerin özellikleri paylaşıldı.

Açıklanan ilk karakter tabii ki ana kahramanımız Spike Spiegel. Uzay kovboyumuzu oynayacak isim ise son dönem Star Trek filmlerinde Sulu’ya hayat veren Güney Koreli aktör John Cho. Karakterin tanımı ise şöyle yapıldı: Sevdiği ve kaybettiği Julia’nın hayaleti peşini bırakmazken Spike’ın suç geçmişi yavaş yavaş ona yetişmektedir. Onu ve Bebop ekibini Güneş Sistemi’nin en ölümcül suç örgütü Syndicate’ın hedefi haline getirir.

Hemen ardından açıklanan isim ise Jet Black. Karakteri Luke Cage ikinci sezonunda koca adamı yere seren Bushmaster olarak izlediğimiz Amerikalı aktör Mustafa Shakir canlandıracak. Karakter ”Jet, onuruna ve iyimserliğine sıkı sıkıya bağlı, uyumsuz ekibine bir baba figürü gibi davranıyor, ortağı Spike’ın içindeki iyiliği görür her zaman… çok geç olana kadar.” şeklinde tanımlandı.

Serimizin en önemli kadın karakteri Faye Valentine var sırada. Güzelliği ile dillere destan karakteri Jurassic World: Fallen Kingdom’da Zia Rodriguez’ı oynayan Meksikalı/Amerikan aktris Daniella Pineda canlandıracak. ”O; hep, kişiliğinin anahtarı olacak kişiyi bulma arayışında. Bu arada, bunu gerçekleştirene kadar rol yapacak.”

 

Görseller @Crunchyroll Twitter hesabından alındı.

Son olarak duyurulan isim ise, hayır Ed değil, Vicious. Kötü adam olarak nitelendirebileceğimiz karaktere İngiliz oyuncu Alex Hassell hayat verecek.

Siz canlı-aksiyon bir Cowboy Bebop görmeye hazır mısınız, sizce buna gerek var mıydı? Karakterlerin kostümleri nasıl uyarlanacak? Siz anime hayranları yorumlarda görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Geek. Waiting for some action. Yazım hataları olursa kusura bakmayın, fark eder etmez düzeltiyorum.