Netflix WITCHER Dizisi İçin Yeni Bir Video Yayınladı

Netflix’den gelecek olan The Witcher serisinin artık eli kulağında. Zaman yaklaştıkça meraklanan izleyicileri için Netflix bugün bir fragman analizi yayınladı. Videoda dizinin yayıncısı Lauren S. Hissrich ve yapımcısı Tomek Baginski son yayınlanan trailer ile ilgili konuşuyorlar. Genel olarak bahsedilen mevzular ise dizideki en önemli anların analizi ve dizi içindeki temalar. Tabi bu kadar basit yazdığıma bakmayın. Kitabı ve oyunları seven arkadaşlara ilginç gelebilecek detaylar da mevcut.

Aslında attığı tweet’ler ile kendini bir nevi zorla dizi ekibini kabul ettiren ve insanların Geralt karakterinin hakkını verip veremeyeceğini tam göremedikleri Henry Cavill’i dizide baş rolde izleyeceğiz. Cavill’e eşlik edecek oyuncular ise Anya Chalotra (Yennefer) ve Freya Allan (Ciri). Oyuncu kadrosundan tam tatmin olmadıysanız dizi ile ilgili kısa bir özet geçebiliriz.

Witcher’ın konusu

Çok satan kitap serisi olan The Witcher bir aile ve bir kader ile ilgiliydi. Dizinin de mümkün olduğu kadar bu yolda gideceğini biliyoruz. Rivia’lı Geralt tek başına çalışan bir canavar avcısıdır ve dünyada ait olduğu yeri bulmaya çalışmaktadır. Bu şekilde günler geçerken kader Geralt’ın karşısına güçlü bir büyücüyü ve tehlikeli sırlara sahip genç bir prensesi çıkartır. Bu üçlünün Continent’te birlik yaşama ve kaderin onlara çizdiği yolları bulmayı öğrenmesi gerekmektedir.

 

Yeni yapılan Witcher serisinin ilk sezonunu 20 Aralık’ta Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.