NETFLIX Durmuyor! Yeni Bir Rekor Kırdı

Rakamlara bakacak olursak “büyüme oranı” Netflix için bir sorun değil. Bu dev yayıncı için rakamlar, yakın zamanda bir endişe oluşturacak bir sorun gibi gözükmüyor. TechCrunch’ın yeni yayınladığı habere göre, geçtiğimiz kasım ayında diğer tüm mobil uygulamalara kıyasla en yüksek yatırımı yaparak rekor kırmış bulunuyor.

Medya içerik yayıncısı bu kasım ayında yaklaşık 86.6 milyon dolar bir gelir elde ettiğini ve bu sayının geçtiğimiz yıl kasım ayına kıyasla %77 daha yüksek bir rakam(49 milyon dolar)  olduğunu duyurdu.Bu yeni gelir rekoruyla Netflix Temmuz 2018’deki yaklaşık 84.7 milyon dolarlık gelir rekorunu geçmiş bulunuyor.

netflix  ile ilgili görsel sonucu

Dev yayıncı mobil cihazlar üzerindeki büyümenin farkında ve daha ucuza mal edilebilecek yöntemlerin planını yapıyor. Böylece sundukları hizmet sadece mobil cihazlardan erişilebiliyor olacak.

Yayıncılık pazarı daha da rekabetçi bir bir hal almaya başladıkça yeni yayın platformları da çıkmaya başlıyor. Büyük oyuncuların sektörde sabit kaldığı aşikar ancak bu durum onlara daha inovatif ürünlerler ortaya çıkma zorunluluğu yaratıyor.

Siz Netflix izlerken ilk hangisini tercih ediyorsunuz? Sadece mobil cihaz aboneliği yaptırır mısınız ya da sırf televizyondan izleyebilmek için biraz daha fazla para ödemeye hazır mısınız ? Aşağıda yorum kısmına yazarak fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz!

Netflix 2019 programı için tıklayın.