Fazla Maskesi Olan Var mı ? HERO MASK !

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere geçtiğimiz günlerde Netflix‘e eklenen Hero Mask serisinden bahsedeceğim. İzlerken beni aldı ve bambaşka diyarlara götürdü. Hatta uzun zamandır çizimleri beni bu kadar tatmin eden bir anime izlemiştim. Sizlerde nefes kesici bir polisiye izlemek istiyorsanız hemen izlediğiniz şeyi yarım bırakıp Netflix’i açıyor ve bu muazzam animeye başlıyorsunuz.

Konusu:

Günümüzden daha ileride bir zamanda, İngiltere… Aslında her şey adalet aşığı savcı Monica‘nın ölmesi ile başlıyor. Savcı öldükten sonra küçüklüğünden beri yanında olan ve Monica’ya duyduğu hayranlıktan dolayı aynı meslekte yürümeyi seçen Sarah Sinclair, Monica’nın cenazesinden sonra odasını toplarken, saklanmış, şüphe uyandıran bir kaç fotoğrafa denk gelir. Bu belgelerde insan denekler üzerinden yapılan bazı deneylerin fotoğrafları vardır ve deneklerin yüzünde garip bir maske ! Acaba Monica bu deliller yüzünden mi öldürüldü ? 


Sarah Sinclair

Sarah bulduğu delilleri SSC( Polis Departmanı) ile paylaştıktan sonra adeta ortadoğu’da kağıtlar tekrardan dağıtılmış gibi ortalık  karışıyor. İngiltere Polisinin (SSC) göz bebeği memuru James Blood, Sarah’tan aldığı bilgiler ve kendi birleştirdiği yapboz parçaları ile davayı çözmeye çalışıyor. Bu insanlara olağan üstü güç veren maskelerin olayı ne ? Kimler bu maskeleri kullanabiliyor ?  Maskeleri kullananlar nasıl alt edilebilir ? Bu soruların cevabını arayan James Blood ve arkadaşlarını sizlerinde benim gibi soluksuz izleyeceğinize dair hiç şüphem yok.

Hero Mask

Bir editör olarak tabii benimde ayrı notlarım olacak. Öncelikle Hero Mask serisinin çizimleri beni gerçekten çok mest etti.  İlk iki (2) bölümde herhangi bir uyarı yapmaksızın geçmişe ait görüntüleri verip kafa karıştırmasalardı  kesinlikle benim için kusursuz anime olabilirdi. Hatta bence seriye ait olan bir kaç kötü durumdan biriydi. Bana sorarsanız en büyük eksiklik, ilk sezonu bitirmeme rağmen maskeler hakkında maalesef sağlam bir bilgi edinememiş olmam. Hani serinin ana teması maske ve ilk sezon bitmesine rağmen kocaman bir soru işareti bıraktılar kafamda ?!?!?!
Bir başka eksiklik ise senaryo içinde hatalı kısımlar mevcut. Monica’nın elinde büyüyen ve onun mesleğini yapan Sarah, Monica’nın kendi oğlu olarak gördüğü ve İngiltere’nin en meşhur polis memurunu tanımıyor olup, Monica’nın cenazesinde tanışmaları gibi.

Karakter tasarımları çok iyi olmuş, hani sadece çizimlerden bahsetmiyorum, bir çok karakterin ismi bile İngiltere tarihine dayanıyor. Zaten James Blood’un kendini tanıttığı sahnede “007 Bond, James Bond” hissiyatı bile yaşadım. Müzikleri filmin aurasına kendinizi kaptırmanızı sağlıyor. Genel olarak bir bütün halinde düşünüp yorumlamak gerekirse; “2. SEZONU NE ZAMAN GELİYOR BUNUN HACILAR ?”
Son sahnede yine kafamızda bir ton soru  işareti bıraktılar sağolsunlar ama en azından bitirirken bir soruyu cevapladılar; Hikaye bitti mi ?
HAYIR !
Umarım 2. Sezonun gelmesi Castlevania’nın 2. sezonunu beklememiz gibi sürmez 🙂
 

Sitemizdeki diğer anime incelemeleri için tıklayın.

Esnaf bir baba ile tasarımcı bir annenin ortak çalışması. Boş vakitlerinde bal porsuğu ile komodo ejderi dövüşse hangisi kazanır diye düşünen, Koluna anime ve çizgiromanlarla alakalı dövme yaptıracak kadar fütursuz bir adam...