Yeni Korku Dizisi MIDNIGHT MASS ‘in Oyuncu Kadrosu Heyecan Verici

midnight mass yönetmeni

Yönetmen Mike Flanagan (Doctor Sleep, The Haunting of Hill House) Netflix için bir korku serisi üzerinde çalışıyor. Dizinin adı Midnight Mass. Bu proje için etkileyici bir oyuncu kadrosunu bir araya getirmeyi başardı.

Bu aktörlerden bazıları önceki projelerinde de rol alan, tanıdığı isimlerden. Özellikle Tepedeki Ev (The Haunting of Hill House) ve Doctor Sleep gibi yapımlarda oynayan oyuncular bu yapımda da boy gösterecek.

Midnight Mass yedi bölümden oluşacak ve Flanagan hepsini yönetecek. Dizide gizemli bir rahibin medeniyetten izole bir hayat süren insan topluluğunun yaşadığı adaya gelişinden sonra yaşanan mucizevi olaylar ve korkutucu şeylerin yer aldığı bir hikayeyi izleyeceğiz. Dizinin ismi Noel Arifesi öncesi yapılan bir ayinden geliyor. Dini öğeler ve içine kapanık, alışılandan farklı ve radikal öğretilere sahip tarikat üyelerini izleyeceğiz gibi duruyor. Yönetmenin yaptıkları göz önüne alındığında güzel bir hikayesi olan güzel bir dizi ortaya çıkacak gibi duruyor.

 

Filmin adının ne anlama geldiğini merak edenler için şöyle açıklayabiliriz; Birçok Batı Hristiyan geleneğinde, Midnight Mass, Noel Arifesi gecesinde kutlanan, geleneksel olarak Noel Arifesi’nin Noel Günü’ne gideceği gece yarısından itibaren başlayan özel bir gündür.

midnight mass oyuncuları
midnight mass oyuncuları

Dizinin oyuncu kadrosunda Zach Gilford (Friday Night Lights, The Purge: Anarchy), Kate Siegel (The Haunting of Hill House) ve Hamish Linklater (Legion) yer alıyor. Onlara Annabeth Gish (The Haunting of Hill House), Michael Trucco (Hunter Killer), Kristin Lehman (The Chronicles of Riddick), Robert Longstreet (Doctor Sleep), ve Annarah Shephard eşlik edeceği söylendi.

Flannagan harika bir hikayeyi nasıl anlatacağını bilen iyi bir yönetmen ve dizinin nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Yönetmen ve kadrosunu duyduktan sonra hayal kırıklığına uğramayacağınızdan eminim.

fanzade.com editörü