WONDER WOMAN Yazarı, MARVEL’in Kadın Süper Kahraman Dizisinde

DC Extended Universe‘nin en iyi yazarlarından biri, ABC Stüdyoları için bir Marvel Televizyon projesine geçmeye hazırlanıyor. Bu proje Marvel’in kadın süper kahraman dizileri üzerine olacak.

Deadline haberine göre, Wonder Woman yazarı Allan Heinberg, ABC’den kadın süper kahramanlarıyla ilgili bir saat süren bir dizi için bir yapım taahhüdü aldı. Dizinin şu an bir adı yok ve serinin kahramanların kimler olacağı henüz ortaya çıkmadı. ancak bunların popülerden ziyade daha az bilinen Marvel karakterleri olacağı söyleniyor.

Deadline, geçtiğimiz ay ABC’nin bir süre için başka bir Marvel serisine yönelik çalışmalarda yer aldığını belirttiği için bu tam bir sürpriz olmadı. Netflix’in Jessica Jones‘undan sonra Marvel Televizyonu ve ABC Stüdyoları tarafından yaratılan bu dizi kadın süper kahramanlar hakkında ikinci dizi olacak.

Allan Heinberg Marvel
Heinberg, Marvel’in kadın süper kahraman diziler üzerine çalışacak

ABC Entertainment  Başkanı Channing Dungey geçen ay verdiği demeçte, “Marvel konusunda şu anda geliştirme aşamasında olan bazı şeylere sahibiz, Bu konuda çok heyecanlıyım.” demişti.

Beyaz perdeye baktığımızda Marvel iki kadın süper kahraman filmi için çalışıyor. Biri dün fragmanını izlediğimiz Captain Marvel. Ve sıradaki yapım da Black Widow olacak gibi.