Marvel Stüdyoları’ndan Hangi Filmlerin ya da Dizilerin Fragmanlarını Beklemeliyiz?

WINTER Soldier Dizisi

Biraz olsun Koronavirüs denen salgının ilk dalgası yavaş yavaş sona erimeye başlayınca; bazıları film çekimlerini yeniden başlatıyor, bazıları da film ve dizi yapımlarının  son aşamalarına doğru ilerliyor. Bu arada salgının ilk dalgasının sona ermesi ile beraber yeni bir dalganın çıkmamasını umuyoruz … Peki, ya Marvel Studios firmasının yakında çıkacak olan Eternals, The Falcon and The Winter Soldier ve WandaVision’dan hangi fragmanlar ve niçin ortaya çıkacak?

Marvel Stüdyoları, Hangi Fragmanlar ile Geri Dönecek? İşte Dönüşün Perde Arası…

Marvel Studios, salgının son aşamalarına ermesi ile beraber yapım aşamalarına yavaş yavaş geri dönmeye başlıyor. Sonuç olarak, Marvel’ın fanatikleri yavaş yavaş fragman beklentilerini yükseltmeye başlıyor. Ancak hangi fragmanları bekleyeceklerini pek bilemez oldular. Çünkü çıkış tarihlere en yakın yapımlarından şu an sadece The Falcon and The Winter Soldier (Ağustos 2020) ile WandaVision (Aralık 2020) Disney+ dizileri ve Eternals (12 Şubat 2021) filmi önümüzde duruyor. Yalnız yeni fragmanları görmek için bekleyenlerin, belirli promosyonlara sebep olacak etkinlikleri de beklemek zorunda kalacak…

Marvel Studios ve sahibi Disney, genel olarak canlı spor etkinlikleri sırasında insanları eğlendirmek adına ESPN gibi kanallara yerleştirerek beklenen fragmanlarını yayınlamayı sever. Mesela Yenilmezler: Ultron Çağı, Kara Panter ve Black Widow gibi filmleri örnek verebiliriz.

Bu hafta sonu Marvel’in Eternals ile ilgili bir şey üzerinde çalıştığını duyduk. Ve “maalesef” dedirten bir durum da var, bir kez daha Black Widow fragmanının yolda olduğuna dair söylentileri duymaya başladık. Maalesef dedim, çünkü şimdiye dek Marvel Studios firması Black Widow filminin fragmanını üçe çıkarmıştı.

Yaklaşık iki hafta içinde NBA küresel basket ligi yeniden başlayacak. Disney’in ABC ve ESPN ağlarında bir Lakers oyunu da dâhil olmak üzere bazı büyük eşleşme oyunları oynanacak. Her şeyin zamanlamasına bağlı olarak, Eternals filminin önümüzdeki bir ay içinde ABC veya ESPN’deki NBA oyunlarından birinde ortaya çıkması pek şaşırtıcı olmaz.

Tabii ki bunların hepsi söylentiden ibaret… Fakat Marvel Studios firmasının başkanı Kevin Feige, NBA sezonu Temmuz sonunda ESPN’de devam edip yayınlandığında MCU için büyük tanıtımlarını başlatabilirler. Bu nedenle Disney ve Feige, ESPN’de her şeyi tanıtmaya karar vermiş olabilir, bu da Mart ayından bu yana canlı sporlar durduğundan dolayı ağa gerekli desteği verebilir. NBA basket liglerinin ESPN adlı kanalda 31 Temmuz tarihinde yeniden başlatılması planlanıyor.

Kaynaklar: MCU Cosmic ve CosmicBook.News